جبهه‌ی مقاومت ملی کشته‌شدن دو فرمانده‌ی شان در پنجشیر را تأیید کرد

عصمت امین
جبهه‌ی مقاومت ملی کشته‌شدن دو فرمانده‌ی شان در پنجشیر را تأیید کرد

جبهه‌ی مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود، اعلام کرده که دو فرمانده‌ی ارشد این جبهه‌ در نبردهای اخیر با طالبان در ولایت پنجشیر کشته شده‌اند.

صبغت‌الله احمدی، سخن‌گوی جبهه‌ی مقاومت ملی روز چهارشنبه -۲۳ سنبله-، در برگه‌ی فیسبوک خود نوشته است که فرمانده حاجی عبدالملک عابد و فرمانده‌ محمدیار و فرزندانش در جریان نبردهای اخیر با طالبان جان باخته‌اند.

آقای احمدی، گفته است: «در جریان چهار شبانه‌روز حمله‌ی گسترده‌ی طالبان اشغالگر بر پنجشیر و کشته‌شدن بیش از هفتاد طالب جنایت‌کار و دفاع از مردم افغانستان و ایستادگی بر ضد ظلم، تاریکی، برتری‌طلبی و جنایت، افغانستان شماری از بهترین، صادق‌ترین و ایستاده‌ترین فرزندانش را از دست داده است.»

او، هم‌چنان گفته است که خون این فرماندهان جبهه‌ی مقاومت ملی به زمین نمی‌ماند و راه شان مصمم‌تر از گذشته ادامه داده می‌شود.

گفتنی است که فرمانده ملک‌خان، معاون پیشین استخبارات طالبان در پنجشیر بود که حدود چهار ماه پیش به دلیل خشونت‌های قطعه‌ی سرخ طالبان با باشندگان دره‌ی عبدالله‌خیل ولایت پنجشیر از این گروه جدا شد و به جبهه‌ی مقاومت ملی پیوست.

در این مدت، بارها طالبان عملیات برای بازداشت این فرمانده‌ی نامدار جبهه‌ی مقاومت ملی راه‌اندازی کردند؛ اما هر بار ناکام شد.