جبهه‌ی مقاومت ملی: طالبان در ولسوالی بلخاب جنایت‌های ضد بشری مرتکب شدند

عصمت امین
جبهه‌ی مقاومت ملی: طالبان در ولسوالی بلخاب جنایت‌های ضد بشری مرتکب شدند

در ادامه‌ی واکنش‌ها به کشتار غیرنظامیان در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل، جبهه‌ی مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود نیز، کشتار مردم بی‌گناه در این ولسوالی را محکوم کرده است.

در خبرنامه‌ای که روز چهارشنبه -۸ سرطان-، از سوی این جبهه‌ نشر شده، آمده است که سازمان ملل به شمول نهادهای حقوق بشری باید هیئت‌های حقیقت‌یاب را برای بررسی جنایت‌های طالبان به منطقه اعزام کنند.

در خبرنامه، آمده است: «ما ضمن تقبیح کشتار زنان، کودکان و مردان غیرنظامی از سوی جنایت‌کاران طالب در بلخاب، پشتیبانی از مردم این مناطق را مسؤولیت وجدانی خودمان می‌دانیم.»

جبهه‌ی مقاومت ملی، از کمیته‌ی حقوق بشر سازمان ملل متحد، شورای امنیت سازمان ملل، کشورهای جهان، اتحادیه‌ی اروپا و همه‌ی سازمان‌های دفاع از حقوق بشر خواسته است که جنایت‌های طالبان را محکوم کنند.

بر اساس فهرستی که از سوی منابع محلی در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل فرستاده شده، بیش از ۵۰ غیرنظامی در جریان چند روز گذشته از سوی طالبان کشته شده‌اند.

در فهرستی که به صبح کابل فرستاده شده، دیده می‌شود که از مجموع کشته‌شدگان، جسد ۳۶ نفر شان تا اکنون به خاک سپرده شده‌اند.

به گفته‌ی منابع، باقی افراد اجساد شان دیده شده؛ اما تا هنوز شناسایی و دفن نشده‌اند.

یک منبع دیگر نیز، روز چهارشنبه به صبح کابل، تأیید کرد که ۳۳ غیرنظامی از سوی طالبان به گونه‌ی دسته‌جمعی، پراکنده، در خانه و یا هنگام کار در زمین‌های زراعتی به قتل رسیدند و از سوی نزدیکان شان دفن خاک شده‌اند.