جبهه‌ی مقاومت ملی: سراج‌الدین حقانی پس از کشته‌شدن ایمن الظواهری در کابل مخفی شده بود

صبح کابل
جبهه‌ی مقاومت ملی: سراج‌الدین حقانی پس از کشته‌شدن ایمن الظواهری در کابل مخفی شده بود

به دنبال نشر گزارش‌ها در مورد ناپدیدشدن سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله‌ی طالبان، جبهه‌ی مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود، می‌گوید که حقانی در کابل مخفی شده بود.

هفته‌ی گذشته ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده در حمله‌ی طیاره‌های بی‌سرنشین سی‌آی‌ای امریکا کشته شد. هم‌زمان با کشته‌شدن الظواهری، گزارش‌هایی نشر شد که گویا سراج‌الدین حقانی به رهبر القاعده پناه داده و اکنون ناپدید شده است.

شماری از رسانه‌ها به نقل از منابع شان گزارش دادند که سراج‌الدین حقانی ابتدا به لوگر به و سپس به ولایت‌های پکتیا و پکتیکا رفته است؛ اما اکنون جبهه‌ی مقاومت ملی، می‌گوید که حقانی در این مدت در کابل بوده و تنها محافظان و موترهای ویژه‌ی خودش را به این ولایت‌ها فرستاده بود.

در خبرنامه‌ای که از سوی این جبهه به نشر رسیده، آمده است که حقانی تا روز جمعه -۱۴ اسد-، در منطقه‌ای از کابل در خانه‌ی محافظت‌شده مخفی بود و پیش از چاشت روز گذشته عازم کندهار شده است.

جبهه‌ی مقاومت ملی در ادامه، گفت که پس از کشته‌شدن ایمن الظواهری، اختلاف‌ها میان شاخه‌های مختلف طالبان افزایش یافته است و در حمله بر اقامت‌گاه الظواهری حتا پسر و داماد سراج‌الدین حقانی نیز، کشته شدند.

گفتنی است که ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده روز شنبه‌ی هفته گذشته در حمله‌ی طیاره‌های بدون سرنشین امریکا در شهر کابل کشته شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x