محب: کارکرد پولیس در جنگ نه، بلکه با ارائه‌ی خدمات به مردم بهبود می‌یابد

صبح کابل
محب: کارکرد پولیس در جنگ نه، بلکه با ارائه‌ی خدمات به مردم بهبود می‌یابد

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی، می‌گوید که وضعیت نیروهای پولیس در حالت جنگ بهبود نمی‌یابد؛ بلکه در عوض، با ارائه‌ی خدمات بهتر به مردم و حل مشکلات آن‌ها بهبود می‌یابد.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی، روز چهارشنبه (۱۵عقرب) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که حمدالله محب، از بخش‌های مختلف وزارت داخله دیدار کرده است.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی آمده است: «مشاور امنیت ملی در جریان بازدید از وزارت داخله اظهار خوشی کرده که در هماهنگی، نظارت و فرماندهی نیروها، کارهای چشم‌گیری صورت گرفته است و در این وزارت، نهادهایی ایجاد شده که نسبت به قبل بهتر شده است.»

آقای محب، از رهبری وزارت داخله خواسته است که علی‌رغم توجه جدی به تقرری‌ها و اجراآت پولیس، بالای ایجاد سیستم در این وزارت نیز تمرکز شود، زیرا با رفتن افراد، مؤثریت سیستم از بین نرود.

آقای محب، در جریان بازدید از وزارت داخله، از یک‌سو کارکرد نیروهای پولیس را مورد تقدیر قرار داده و از سوی دیگر، تأکید کرده که پولیس در تحکیم  قانون و مبارزه با جرایم، بار عظیم جنگ را نیز به دوش می‌کشند.

بر اساس اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی:«محب، اظهار داشت که این حالت با جنگ بهبود نمی‌یابد؛ بلکه در عوض با ارائه‌ی خدمات بهتر به مردم و حل مشکلات آن‌ها می‌توان به نتیجه رسید.»

در همین حال، مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله، افزوده است که يکی از دلایل دست‌آوردهای کنونی این وزارت، هماهنگی و پشتیبانی شورای امنیت ملی است.

سرپرست وزارت داخله، همچنان گفته است که برای بهبود کارها و ایجاد سیستم در این وزارت، کار جریان دارد که با ایجاد آن، کارکرد نیروهای پولیس بهبود خواهد یافت.