صدیق صدیقی: روی‌کرد گروه طالبان خشن و جنگ‌طلبانه است

صبح کابل
صدیق صدیقی: روی‌کرد گروه طالبان خشن و جنگ‌طلبانه است

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، می‌گوید که پس از امضای توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان، این گروه به تعهدات خود در راستای برقراری صلح و کاهش خشونت عمل نکرده است.

آقای صدیقی که روز سه‌شنبه (۲۷ عقرب)، در یک نشست خبری سخن می‌زد، گفت که هرچند روی‌کرد گروه طالبان خشن و جنگ‌طلبانه است؛ اما دولت افغانستان هم‌چنان به تلاش‌هایش برای برقراری صلح در این کشور ادامه می‌دهد.

او، هم‌چنان با اشاره به نگرانی مردم در مورد خروج نیروهای خارجی از افغانستان، گفت: «روابط ما با امریکا و ناتو از بین نخواهد رفت؛ زیرا استوار بر منافع مشترک است. ما هنوز هم با تهدید تروریزم رو‌به‌رو استیم. القاعده، طالبان و ده‌ها گروه تروریستی دیگر در افغانستان حضور دارند. برای این که افغانستان دوباره به پناه‌گاه امن برای تروریزم جهانی مبدل نشود، به رابطه‌ی خود ادامه خواهیم داد.»

آقای صدیقی، هم‌چنان گفت که قرار است در هفته‌ی روان، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان به کابل سفر کند. به گفته‌ی او، گسترش روابط اقتصادی و همکاری‌های دو جانبه، از مواردی است که آقای خان در جریان سفر به کابل، در مورد آن با مقام‌های دولت افغانستان به ویژه رییس‌جمهور غنی صحبت خواهد کرد.

سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، هم‌چنان گفت که دولت افغانستان برای اشتراک در نشست جینوا، آمادگی کامل دارد و به زودی جامعه‌ی جهانی، اعلام خواهد کرد که تا چهار سال آینده در کنار مردم افغانستان باقی خواهد ماند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x