حمدالله محب و نماینده‌ی غیرنظامی ناتو، در باره‌ی فصل بعدی حضور ناتو در افغانستان صحبت کردند

صبح کابل
حمدالله محب و نماینده‌ی غیرنظامی ناتو، در باره‌ی فصل بعدی حضور ناتو در افغانستان صحبت کردند

دفتر شورای امنیت ملی، اعلام کرده که حمدالله محب، مشاور امنیت ملی، با استفانو پونتکوروو، نماینده‌ی غیرنظامی ناتو، در باره‌ی فصل بعدی حضور این سازمان در افغانستان، صحبت کرده است.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی، آمده است که آقای محب و آقای پورنتکوروو، روز شنبه-۹ اسد- در کابل دیدار و صحبت کرده اند.

بر اساس اعلامیه، مشاور امنیت ملی و نماینده‌ی غیرنظامی ناتو، در باره‌ی برنامه‌ی عملی برای آموزش‌های نیروهای ویژه‌ی افغانستان، فعالیت فرودگاه بین‌المللی کابل و تطبیق و پیش‌برد قطع‌نامه‌ی ۱۳۲۵ شورای امنیت سازمان ملل در مورد زنان، صحبت کرده اند.

دفتر شورای امنیت ملی، نوشته است: «آنان در مورد امنیت از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و تسهیل فصل بعدی حضور ناتو در افغانستان، صحبت کرده اند.»

مشاور امنیت ملی و نماینده‌ی غیرنظامی ناتو، در حالی در باره‌ی فصل بعدی حضور این سازمان در افغانستان صحبت کرده اند که روند خروج نیروهای ناتو از افغانستان، جریان دارد.

دبیر کل ناتو، پیش از این بارها در باره‌ی حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان، آموزش آنان در خارج از کشور و حمایت مالی از آن‌ها صحبت کرده و گفته بود که ناتو به این تعهدات خود پس از خروج عمل می‌کند.