آخرین نماینده‌ی افغانستان نیز در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حذف شد

صبح کابل
آخرین نماینده‌ی افغانستان نیز در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حذف شد

شاه‌محمود نورزهی، آخرین نماینده‌ی افغانستان در بخش دوش مردان نیز، نتوانست به مرحله‌ی بعدی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یابد و حذف شد.

شاه‌محمود نورزهی، روز شنبه -۹ اسد-، در ادامه‌های بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، در بخش دوش ۱۰۰ متری مردان، در برابر حریفان خود به میدان رفت.

آقای نورزهی، توانست فاصله‌ی ۱۰۰ متر را در ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه بدود و لقب سریع‌ترین دونده‌ی افغانستان را از آن خود کند.

پیش از این، مسعود عزیزی، در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن توانسته بود ۱۰۰ متر را در ۱۱ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه بدود که لقب سریع‌ترین مرد افغانستان را از آن خود کرده بود.

شاه محمود نورزهی، در  میان ۲۷ ورزش‌کار در بخش دوش، مقام نوزدهم را از آن خود کرد و نتوانست به مرحله‌ی بعدی این رقابت‌ها راه یابد و حذف شد.

پیش از این، مهدی یاوری، در بخش نشانه‌زنی، کیمیا یوسفی، در بخش دوش بانوان، فهیم انوری، در بخش شنا و فرزاد منصوری در بخش تکواندو، به نمایندگی از افغانستان نتوانستند در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مراحل بعدی رقابت‌ها راه یابند و از دور مسابقات حذف شدند.

به این ترتیب، با حذف شاه محمود نورزهی از ادامه‌ی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ورزش‌کاران افغانستانی بدون به دست آوردن هیچ مدالی، با دستان خالی به خانه‌های شان باز می‌گردند و با المپیک ۲۰۲۰ توکیو خداحافظی می‌کنند.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به تاریخ -۱ اسد- آغاز شد و قرار است تا ۱۷ اسد ادامه یابد.

در حال حاضر، کشور چین با به دست آوردن ۲۰ مدال طلا، ۱۱ نقره و ۱۱ برونز، در جایگاه نخست، جاپان با ۱۷ مدال طلا، ۴ نقره و ۷ برونز، در جایگاه دوم و ایالات متحده‌ی امریکا با ۱۶ مدال طلا، ۱۷ نقره و ۱۲ برونز، در جایگاه سوم قرار گرفته است و این آمار، هر ساعت قابل تغییر است.