پاکستان برای دو روز مرزهای خود با افغانستان را مسدود کرد

صبح کابل
پاکستان برای دو روز مرزهای خود با افغانستان را مسدود کرد

اسلام‌آباد به منظور همکاری با حکومت افغانستان در زمینه‌ی برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، برای دو روز مرزهای خود با افغانستان را به شکل موقت، مسدود کرده است.

حکومت پاکستان دیروز پنج‌شنبه(۴ میزان) طی اعلامیه‌ی گفته است که از روز پنج‌شنبه الی یک روز پس از برگزاری انتخابات، تدابیر امنیتی و بازرسی تمامی افراد و وسایطی که میان دو کشور رفت وآمد دارند، را تشدید خواهد کرد.

در اعلامیه‌ی حکومت پاکستان آمده است که از امروز(جمعه) و فردا شنبه(ششم میزان) تمامی راه‌های مواصلاتی میان دو کشور مسدود خواهد بود اما بیمارانی‌که با حالت اضطراری مواجه‌اند، شامل این قیودات نمی‌باشند.

اسلام‌آباد در حالی مرزهای خود را به شکل موقت مسدود می‌کند که محمداشرف غنی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری طی تماس تلیفونی با عمران‌خان نخست وزیرپاکستان، خواستار همکاری این کشور در امر برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان شد.

چهارمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است فردا شنبه(ششم میزان) در سراسر افغانستان برگزار شود، با تهدید جدی گروه‌های تروریستی چون طالبان مواجه است. کابل-اسلام‌آباد که دارای مرزهای طولانی و ناامن استند، در چند سال اخیر، همواره یک‌دیگر را متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی کرده‌اند.