اسلام‌آباد از کابل خواست تا رهبر شاخه‌ی خراسان داعش را به این کشور تحویل بدهد

صبح کابل
اسلام‌آباد از کابل خواست تا رهبر شاخه‌ی خراسان داعش را به این کشور تحویل بدهد

وزارت خارجه‌ی پاکستان از افغانستان خواسته است تا رهبر شاخه‌ی خراسان داعش را به این کشور تحویل بدهد.

 وزارت خارجه‌ی پاکستان گفته است که کشورش می‌خواهد، از عبدالله اورکزی،  مشهور به اسلم فاروقی در مورد فعالیت های ضد پاکستانی گروه داعش، بازجویی کند.

در اعلامیه‌ای که از سوی وزارت خارجه‌ی پاکستان به نشر رسیده، آمده است که دیدگاه پاکستان در مورد بازداشت اسلم فاروقی به سفیر افغانستان در اسلام آباد منتقل شده است.

این درحالی است که ریاست عمومی امنیت ملی، به تاریخ شانزدهم ماه حمل، اعلام کرد که عبدالله اورکزی، مشهور به اسلم فاروقی، رهبر شاخه‌ی خراسان داعش، همراه با ۱۹ عضو دیگر این گروه بازداشت شده‌اند.

اسلم فاروقی، باشنده‌ی اصلی روستای اورکزی اجنسی ایالت خیرپشتون‌خواه در پاکستان است و پس از کشته‌شدن ابوسعید باجوری، رهبر پیشین داعش در افغانستان، به عنوان والی‌نام‌نهاد خراسان این گروه در افغانستان فعالیت داشت.

پیش از این دیدبان حقوق بشر، نیز از دولت افغانستان خواسته بود تا رهبر شاخه‌ی خراسان داعش را مورد پیگرد عدلی و قضایی قرار دهد.

این نهاد، در اعلامیه‌ای تأکید کرده است که در برابر اسلم فاروقی، رهبر شاخه‌ی خراسان داعش که در حملات تروریستی علیه غیرنظامیان و جنایات جنگی دست داشته، باید اقامه‌ی دعوا شود.