عارف علوی: پاکستان از جنگ در افغانستان ضرر می‌بیند و از صلح نفع می‌برد

صبح کابل
عارف علوی: پاکستان از جنگ در افغانستان ضرر می‌بیند و از صلح نفع می‌برد

عارف علوی، رییس‌جمهور پاکستان، گفته است که کشورش از جنگ در افغانستان، ضرر می‌بیند و از برقراری صلح در این کشور، نفع می‌برد.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، روز چهارشنبه (۹ میزان)، با عارف علوی، رییس جمهور پاکستان، دیدار کرد.

آقای علوی، در این دیدار، گفت که دولت و رهبری پاکستان، به گونه‌ی همه‌جانبه، از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند.

او افزود: «ما طرف‌دار پایان جنگ و صلح و ثبات در افغانستان استیم. پاکستان از جنگ در افغانستان متضرر است و از صلح نفع می‌برد. ما خواهان افزایش همکا‌رهای خود با افغانستان در عرصه‌ی آموزش، تحصیلات عالی، تکنالوژی معلوماتی و صحت می‌باشیم.»

به گفته‌ی آقای علوی، میزان تجارت، باید میان دو طرف افزایش یابد و با آمدن صلح، زمینه‌ی عودت باعزت مهاجران نیز، فراهم شود.

از سویی هم، عبدالله عبدالله، در این دیدار، دست‌یافتن به صلح را از اولویت‌های مردم و حکومت افغانستان در این مرحله خواند و از پاکستان و سایر کشورها، خواست تا در موفقیت این روند، همکاری کنند.

او گفت: «افغانستان خواهان روابط نیک با تمام همسایه‌های خود، به ویژه پاکستان است و صلح و ثبات در افغانستان، زمینه‌ی همکاری، رشد تجارت و توسعه میان دو کشور و کلیت منطقه را، فراهم می‌سازد.»

آقای عبدالله، در بخش دیگری از صحبت‌های خود، گفت که برای فایق آمدن بر مشکلات و پایان جنگ، یک فرصت استثنایی و واقعی پیش آمده و امیدوارد است تا با پشتیبانی داخلی و حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی، این‌بار افغانستان به صلح و ثبات دایمی دست یابد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x