ادامه‌ی درگیری‌ها در پنجشیر؛ طالبان بازهم از باشندگان محل تعهد اجباری گرفتند

صبح کابل
ادامه‌ی درگیری‌ها در پنجشیر؛ طالبان بازهم از باشندگان محل تعهد اجباری گرفتند

به دنبال شدت‌گرفتن درگیری‌ها در نقاط مختلف ولایت پنجشیر، طالبان بار دیگر از باشندگان این ولایت تعهد اجباری گرفته تا با نیروهای مقاومت ملی همکاری نکنند.

روزنامه‌ی صبح کابل به نسخه‌ از تعهدنامه‌‌ای دست یافته که بر اساس آن، نمایندگان روستاهای مختلف پنجشیر باید به طالبان تعهد بسپارند که با نیروهای مقاومت‌ ملی به هیچ وجه همکاری نمی‌کنند.

بر اساس این تعهدنامه، مردم باید تعهد بسپارند که نیروهای مقاومت ملی را به روستاها اجازه نمی‌دهند و با آن‌ها هیچ ارتباطی نمی‌داشته باشند.

در این تعهدنامه، آمده است: «ما نمایندگان قریه‌ها با همکاری مردم منطقه، شهرت مکمل و در صورت امکان یک قطعه تصویر باغیان را به مسؤولان نظامی و مسوولان محلی ولسوالی‌ها معرفی می‌کنیم تا شورشیان را تشخیص کرده و با باشند‌ه‌های قریه‌جات، دهاقین مزارع، کسبه‌کاران، کارگران معدن، چوپان‌های منطقه را نیروهای امارت کاری نداشته باشند و مزاحمت نکنند.»

هم‌چنان باشندگان روستاهای پنجشیر باید تعهد کنند، در هر جایی که با نیروهای مقاومت ملی روبه‌رو می‌شوند باید بدون ضیاع وقت این مسأله را با مسؤولان نظامی طالبان و مسؤولان اداره‌های محلی این گروه شریک کنند.

این در حالی است که چندی پیش، طالبان از باشندگان دره‌ی عبدالله‌خیل و تندخوی ولسوالی دره ولایت پنجشیر نیز، تعهد و ضمانت کتبی گرفته بودند که مانع حملات نیروهای جبهه مقاومت ملی شوند.

یک منبع در آن زمان به صبح کابل، گفت که طالبان با استفاده از فشار نظامی و «به زور تفنگ» از مردم این تعهد را گرفته‌اند.