پایان تنش میان ارگ و پارلمان؛ ۶ نامزد‌وزیر برنامه‌های شان را به اعضای مجلس ارایه کردند

صبح کابل
پایان تنش میان ارگ و پارلمان؛ ۶ نامزد‌وزیر برنامه‌های شان را به اعضای مجلس ارایه کردند

مجلس نمایندگان افغانستان، روز یک‌شنبه (۹ قوس)، روند رای‌دهی به نامزدوزیران باقی‌مانده را از سر گرفت.

پس از آن‌که امرالله صالح، معاون نخست‌ ریاست‌جمهوری در نشست ژنو شماری از نمایندگان را متهم به فساد کرد، مجلس نمایندگان روند رای‌دهی به نامزدوزیران را متوقف ساخت؛ اما این روند دوباره روز یک‌شنبه(۹ قوس)، از سر گرفته شد.

روند رای‌دهی به نامزدوزیران پس از آن، از سرگرفته شد که روز شنبه(۸ قوس)، میررحمان رحمانی، رییس و هیئت اداری مجلس نمایندگان با محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور دیدار کردند و در باره‌ی اختلافی که میان ارگ و قوه مقننه پیش آمده بود، بحث کردند.

در خبرنامه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری، آمده است: «رییس‌جمهور از ولسی جرگه به خاطری‌که برای ۱۰ تن از نامزدوزیران کابینه رای اعتماد داد، قدردانی کرد و به منظور هماهنگی بیشتر روی شماری از مکانیزم‌ها توافق صورت گرفت.»

رییس‌جمهور در این دیدار گفته است که مجلس نمایندگان منحیث نهاد تکمیل‌کننده‌ی قانون اساسی کشور، برای نظام جمهوری اهمیت خاص دارد و به همین منظور باید با این قوه هماهنگی افزایش یابد.

با این حال در نشست روز یک‌شنبه (۹ قوس)، قدرت‌الله ذکی، نامزدوزیر ترانسپورت، حسینه صافی، نامزدوزیر وزرات امور زنان، محمدهارون چخانسوری، نامزدوزیر معادن و پترولیم، محمود کرزی، نامزدوزیر شهرسازی و اراضی، نوررحمان اخلاقی، نامزدوزیر مهاجرین و عودت‌کنندگان و  نجیب الله یمین، نامزدوزیر فواید عامه برنامه‌های شان را ارایه کردند.

قرار است مجلس نمایندگان روز دوشنبه(۱۰ قوس)، به شش نامزدوزیری که برنامه‌های شان را ارایه کردند، صندوق بگذارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x