روند رای‌دهی به نامزدوزیران از سر گرفته می‌شود

صبح کابل
روند رای‌دهی به نامزدوزیران از سر گرفته می‌شود

قرار است فردا یک‌شنبه (۹ قوس)، مجلس نمایندگان، روند رای‌دهی به نامزدوزیران باقی‌مانده را دوباره از سر بگیرد.

ذکیه سنگین، عضو مجلس نمایندگان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که فردا شش نامزدوزیر به مجلس می‌آیند و برنامه‌های خود را ارایه می‌کنند و پس‌فردا برای شان صندوق گذاشته می‌شود.

او افزود که برای نامزدوزیران، وزارت‌های ترانسپورت، فواید عامه، امور زنان، مهاجرین و عودت‌کنندگان، شهرسازی و معادن صندونق گذاشته می‌شود.

این درحالی است که هفته‌ی پیش مجلس نمایندگان در واکنش به اظهارات اخیر معاون نخست ریاست‌جمهوری مبنی بر دست‌داشتن اعضای مجلس در فساد اداری، روند رای‌د‌هی به نامزدوزیران را به حالت تعلیق درآورده بود.

میررحمان رحمانی، رییس‌ مجلس نمایندگان در نشست روز سه‌شنبه (۴ قوس)، گفته بود؛ روند رای‌دهی تا وقتی که امرلله صالح، درباره‌ی اظهاراتش سند ارایه نکند، به تعلیق در خواهد آمد.

مجلس نمایندگان از رییس‌جمهور غنی خواسته بود  که آقای صالح را به خاطر این اظهاراتش مجبور به استعفا کند.  گفتنی است که امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری در روز نخست نشست ژنو که در مورد فساد اداری در افغانستان اختصاص داده شده بود، اعضای مجلس نمایندگان را به فساد گسترده متهم کرد.

با این همه، ارگ ریاست‌جمهوری، روز شنبه (۸ قوس)، اعلام کرده است که رییس‌جمهور غنی با اعضای اداری مجلس نمایندگان، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

ارگ ریاست‌جمهوری گفته است که در این دیدار، در مورد هماهنگی میان حکومت و قوه‌ی مقننه بحث و تبادل نظر شده و به منظور هماهنگی بیشتر روی شماری از میکانیزم‌ها نیز، توافق صورت گرفته است.