ملا برادر: تلاش می‌کنیم تا گفت‌وگوهای صلح، نتیجه‌ی مثبت داشته باشد

صبح کابل
ملا برادر: تلاش می‌کنیم تا گفت‌وگوهای صلح، نتیجه‌ی مثبت داشته باشد

ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان، می‌گوید که هرچند گفت‌وگوهای صلح پیشرفتی نداشته؛ اما تلاش می‌شود تا از این به بعد، نتایج مثبتی داشته باشد.

ملا برادر که روز شنبه -۲۶ سرطان- در نشست صلح در دوحه صحبت می‌کرد، گفت: «ما برای موفقیت گفت‌وگوها خوش‌بین استیم و تلاش می‌کنیم.»

معاون سیاسی گروه طالبان، گفت: «ما باید نظامی در پرتو ارزش‌ دینی، اعتقادات اسلامی و غرور و علایق ملی خود تشکیل دهیم. افکار بیگانه‌ها نه درد ما را در گذشته درمان کرده و نه در آینده آن را درمان خواهد کرد. بلکه مشکلات و سختی‌هایی را ایجاد کرده است. ما پیشرفت می‌خواهیم، زندگی خوب و راحتی می‌خواهیم؛ اما به قیمت ارزش‌های اسلامی، استقلال و آزادی ما نه.»

ملا برادر، گفت که علی‌رغم عدم پیشرفت در گفت‌وگوهای صلح، نیاز به حفظ امید است و آن‌ها تلاش می‌کنند تا گفت‌وگوها را به موفقیت برسانند.

ملا برادر گفت که افغانستان خانه‌ی مشترک همه افغان‌ها است و برای اتحاد ملت، باید تلاش شود و به عدم اعتماد باید پایان داده شود.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی نیز، در این نشست گفت که قربانی اصلی ادامه‌ی خشونت‌ها ‏در افغانستان، شهروندان این کشور اند و باید روند صلح، تسریع یابد.

گفتنی است که هیئت مشترک دولت و سیاست‌مداران افغانستان به رهبری آقای عبدالله، پس ‏از چاشت روز جمعه ‌‏-۲۵ سرطان-، برای گفت‌وگو با طالبان، به قطر رفت. افزون بر عبدالله عبدالله، ‏یونس قانونی، ‏محمدکریم خلیلی، عطامحمد نور، محمد محقق، ‏سعادت‌منصور نادری، فاطمه گیلانی، باتور ‌‏دوستم و شماری دیگر از سیاست‌مداران افغانستان نیز، ‏در ترکیب این هیئت حضور دارند‎.‎