حمدالله محب: زنان تخار قربانی اصلی جنگ اند

صبح کابل
حمدالله محب: زنان تخار قربانی اصلی جنگ اند

مشاور امنیت ملی افغانستان، تأکید کرده است که زنان ولایت تخار قربانی اصلی جنگ اند و باید در پروسه‌ی صلح نقش فعال داشته باشند.

دفتر شورای امنیت ملی، روز جمعه (۱۱دلو) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که حمدالله محب، با نمایندگان زنان ولایت تخار دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بر بنیاد این خبرنامه، نمایندگان زنان تخار در دیدار با آقای محب از او خواسته اند که به خشونت‌ها و قضایای قتل ناموسی رسیدگی صورت گیرد و در این راستا هماهنگی بیشتر میان فرماندهی پولیس، دادستانی و محکمه به میان آید.

 زنان تخار ضمن این که گفته اند از حضور گروه‌های مسلح غیر مسؤول و ناامنی‌ها در این ولایت به ستوه آمده اند، هم‌چنان تأکید کرده اند که حکومت مرکزی باید برای جلوگیری از فعالیت‌های این گروه‌ها دست به کار شود.

از سویی ‌هم حمدالله محب گفته است، به دلیل این که زنان قربانی اصلی جنگ در افغانستان اند، پس باید در پروسه‌ی صلح نقشی بارز داشته تا پیشنهادها و نگرانی‌های شان شنیده شود.

آقای محب به مسؤولان محلی این ولایت دستور داده است تا هر چه زودتر در برابر گروه‌های مسلح غیر مسؤول دست به کار شده و مردم را از شر آن‌ها رهایی بخشند.

گفتنی است که حمدالله محب، مشاور امنیت ملی، برای بررسی اوضاع امنیتی ولایت‌های شمال، روز پنج‌شنبه (۱۰دلو) به ولایت تخار رفته است.