مسعود اندرابی: مرحله‌ی کاهش خشونت‌ها تا پنج روز بعد آغاز می‌شود

صبح کابل
مسعود اندرابی: مرحله‌ی کاهش خشونت‌ها تا پنج روز بعد آغاز می‌شود

سرپرست وزارت داخله، می‌گوید که قرار است تا پنج روز بعد، مرحله‌ی کاهش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان آغاز شود.

مسعود اندرابی، روز سه‌شنبه (۲۹ دلو) در ورکشاپ فرماندهان پولیس، گفت که بر اساس توافق میان ایالات متحده‌ی امریکا و طالبان، قرار است تا پنج روز آینده، مرحله‌ی کاهش خشونت‌ها از سوی طالبان آغاز شود.

او می‌افزاید: «کاهش خشونت که طالبان به آن متعهد شده‌اند، بیان‌گر برحق بودن مبارزه‌ی مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی است. این خود نشان می‌دهد که طالبان جنگ مقدسی را راه‌اندازی نکرده اند، بلکه تمام آن خشونت بوده و حالا به کاهش آن متعهد شده‌اند.»

آقای اندرابی، گفت که گروه طالبان، تعهد کرده است که در جریان مرحله‌ی کاهش خشونت، از حملات انتحاری و انفجاری و راکت‌پراکنی جلوگیری کنند.

او تأکید کرد که ایستادگی نیروهای امنیتی و دفاعی، سبب شده تا گروه طالبان، در میز مذاکره حاضر شوند.

سرپرست وزارت داخله، گفت که اگر طالبان در جریان مرحله‌ی کاهش خشونت دست به حمله بزنند، نیروهای امنیتی و دفاعی با همکاری نیروهای حمایت قاطع، به این گروه پاسخ محکمی خواهند داد.

پیش از این، منابع تأیید کرده بودند که از جمعه‌شب (۲۵ دلو) به این طرف، روند کاهش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان آغاز شده است.

یک منبع معتبر، به روزنامه‌ی صبح کابل گفته بود که با آغاز روند کاهش خشونت‌ها، قرار است در ۲۸ فبروری، توافق‌نامه‌ی صلح میان ایالات متحده‌ی امریکا و طالبان، به امضا برسد.

به گفته‌ی منبع، قرار است چهارده روز پس از امضای توافق‌نامه‌ی صلح میان ایالات متحده‌ی امریکا و طالبان، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آغاز شود.

رهبران حکومت وحدت ملی، ابراز امیدواری کرده‌اند که با امضای توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان، زمینه‌ی برقراری آتش‌بس و تأمین صلح دائمی در افغانستان فراهم شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x