پنتاگون: هواپیماهای بیش‌تری به نیروهای هوایی افغانستان می‌دهیم

صبح کابل
پنتاگون: هواپیماهای بیش‌تری به نیروهای هوایی افغانستان می‌دهیم

وزارت دفاع امریکا-پنتاگون-، اعلام کرده است که ایالات متحده‌، هواپیماهای بیش‌تری به نیروهای هوایی افغانستان می‌دهد و افزون بر آن، کمک‌های فنی و لوجستگی در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد.

جان اف کربی، سخن‌گوی وزارت دفاع امریکا که روز پنج‌شنبه -۱۷ سرطان-، در مورد حمایت امریکا پس از خروج از افغانستان صحبت می‌کرد، گفت که نیروهای امنیتی افغانستان سلاح‌های مجهز و نیروهای هوایی توان‌مند دارند.

آقای کربی، گفت که نیروهای امنیتی افغانستان آموزش‌دیده استند و برای تأمین امنیتی این کشور، نیروی کافی در اختیار دارند.

سخن‌گوی پنتاگون، گفت که اراده‌ی دولت افغانستان این است که برای ایجاد یک توافق سیاسی پایدار، برقراری صلح، امنیت و رفاه برای ملت، گفت‌وگو کند.

او افزود: «از همه کشورهای منطقه می‌خواهیم، صلح، امنیت، ثبات و روند گفت‌وگو به رهبری افغان‌ها را که منجر به یک توافق سیاسی می‌شود، بخواهند.»

آقای کربی، گفت که پنتاگون در سراسر خاورمیانه برای برخورد سریع در صورت لزوم به یک گروه دست‌رسی دارند؛ اما داشتن نیروهای بیش‌تر و نزدیک‌تر به افغانستان، گزینه‌های بیش‌تری در اختیار فرماندهان قرار می‌دهد و به همین منظور گفت‌وگوها با کشورهای همسایه در جریان است.

سخن‌گوی وزارت دفاع امریکا، گفت که از سال ۲۰۰۱میلادی به این سو، نیروهای ایتلاف با موفقیت تهدیدات القاعده و سایر گروه‌های تروریستی به امریکا را کاهش دادند و حالا با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، ایالات متحده هم‌چنان به این کشور نظارت دارد تا تروریزم دوباره در آن، رشد نکند «به همین دلیل بزرگ، جو بایدن دستور خروج نیروها را صادر کرد.»

او، گفت که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، این فرصت را در اختیار ایالات متحده قرار می‌دهد تا تمرکز خود را به تهدیدهای دیگر تروریزم، به ویژه آفریقا، فراهم کند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تا ۳۱ اگست، کامل می‌شود و در حاضر بر اساس آمار مرکز فرماندهی ارتش امریکا -سنتکام-، ۹۰ درصد خروج انجام شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x