طارق آرین: یک پولیس سرحدی به دلیل ضرب‌وشتم یک زن برای همیشه از نظام اخراج شد

صبح کابل
طارق آرین: یک پولیس سرحدی به دلیل ضرب‌وشتم یک زن برای همیشه از نظام اخراج شد

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله، گفته است که یک سرباز پولیس به دلیل ضرب‌وشتم یک زن در گذرگاه تورخم، برای همیشه از نظام اخراج شده است.

آقای آرین، روز یک‌شنبه (۸ حمل)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «دست‌بلند کردن بالای زن، فرهنگ طالبانی است و این ظلم را هرکس مرتکب شود تروریست است.»

به گفته‌ی او، ویدیویی که در گذرگاه تورخم از جریان شلاغ‌زدن یک سرباز بر یک زن برداشته شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و عامل این رویداد که وهاب نام دارد، ضمن مجازات و برای همیشه از نظام اخراج شد.

آقای آرین افزوده است: «پولیس تنفیذکننده‌ی قانون است و روی مسلکی‌شدن و ارتقای ظرفیت آن کار می‌شود. پولیس نیروی متخصص و مردمی است، توسل به اعمال آزاردهنده پذیرفتنی نیست به هیچ وجه.»

از چند روز به این طرف، ویدیویی از ضرب‌وشتم یک زن چادری‌پوش از سوی یک سرباز سرحدی گذرگاه تورخم در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله، پیش از این گفته بود که این ویدیو مربوط به یک سال قبل است و از آن زمان تا اکنون اصلاحات زیادی به شمول مجازات عاملان بدرفتاری و فاسد و نیز تغییر افراد به وجود آمده است.

محمدنعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز به این ویدیو واکنش نشان داده و گفته است: «انسانیت و حقوق زن کجاست؟»

آقای وردک، روز پنج‌شنبه (۵ حمل)، در برگه‌ی تویترش نوشت که این زن بیمار و مسن بوده و قصد داشته برای درمان به پاکستان سفر کند.