اسکات میلر: نیروهای امنیتی افغانستان کلیدی‌ترین افراد تروریستان را کشته‌اند

صبح کابل
اسکات میلر: نیروهای امنیتی افغانستان کلیدی‌ترین افراد تروریستان را کشته‌اند

فرمانده‌ی عمومی مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، می‌گوید که نیروهای امنیتی افغانستان، تروریستان را در جنگ شکست‌ داده و کلیدی‌ترین افراد آن‌ها را از بین برده‌اند. جنرال اسکات میلر، در دیدار با رییس جمهور غنی، گفته است که عملیات نیروهای امنیتی افغانستان برای نابودی تروریستان موفق بوده است.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که محمد اشرف غنی، با جنرال اسکات میلر، فرمانده‌ی عمومی مأموریت حمایت قاطع در افغانستان دیدار کرده است.

آقای میلر در این دیدار، گفته است: «نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دشمن را در جنگ شکست داده‌اند و در این اواخر افراد کلیدی تروریست‌ها را از بین برده‌اند، همچنان ساحات زیادی را از نزد آنان دوباره تصرف کرده‌اند.»

از سویی‌ هم، رییس جمهور غنی در این دیدار گفته است که هماهنگی‌ میان نیروهای امنیتی و دفاعی سبب شده است که عملیات آن‌ها در برابر تروریستان به پیروزی برسد.

آقای غنی، تأکید کرده است که برای مبارزه‌ی همه جانبه با گروه‌های تروریستی، حمایت‌ جامعه‌ی جهانی نیاز است.

فرمانده‌ی عمومی نیروهای حمایت قاطع در حالی گفته است که عملیات نیروهای امنیتی افغانستان برای سرکوب هراس‌افگنان موفق بوده است که اخیرا عملیات گسترده‌ای به منظور پاک‌سازی ولسوالی‌های افغانستان از وجود طالبان و سایر گروه‌های هراس‌افگنان راه‌اندازی شده است.

در جریان یک ماه گذشته نیروهای امنیتی افغانستان توانسته اند، چندین ولسوالی ولایت بدخشان را که سال‌ها در کنترول طالبان بود، آزاد کنند. هم‌چنان به تازگی نیز ولسوالی دشت‌ارچی ولایت کندز، ولسوالی‌های ینگی‌قلعه‌ و بهارک تخار و ولسوالی جغتوی ولایت غزنی از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شده است.

افزون بر این مسؤولان محلی در شرق افغانستان نیز گفته‌اند که ولسوالی اچین ولایت ننگرهار نیز در یک‌قدمی پاک‌سازی از وجود تروریستان داعش قرار دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x