غنی: برنامه‌ی توزیع نان خشک به نیازمندان سر از امروز در کابل آغاز می‌شود

صبح کابل
غنی: برنامه‌ی توزیع نان خشک به نیازمندان سر از امروز در کابل آغاز می‌شود

رییس‌جمهور غنی، اعلام کرده است که سر از روز چهارشنبه (۱۰ ثور)، پروسه‌ی توزیع نان خشک از طریق نانوایی‌ها به نیازمندان، در کابل آغاز می‌شود.
آقای غنی، سه‌شنبه شب (۹ ثور)، در یک پیام ویدیویی، گفته است که با درنظرداشت وضعیت بد اقتصادی که مردم با آن مواجه شده‌اند، به ادارات حکومتی هدایت داده شده تا برنامه‌ی توزیع نان خشک از طریق نانوایی‌ها را آغاز کنند.
او افزوده است که برنامه‌ی توزیع نان خشک، در گام نخست در کابل و تا پایان هفته‌ی جاری، در شهرهای مزارشریف، کندهار، کندز و جلال‌آباد و پس از آن، در تمام ولایت‌ها آغاز خواهد شد.
آقای غنی، از عالمان دین، شهردارها، وکلای گذر، بزرگان قومی، نهادهای مدنی و شخصیت‌های بانفوذ، خواسته تا در زمینه‌ی تهیه‌ی فهرست نیازمندان و توزیع نان خشک به آن‌ها، با دولت همکاری کنند.
او افزوده است: «وضعیت بد اقتصادی که به دنبال شیوع ویروس کرونا به میان آمده، با توزیع نان خشک حل نمی‌شود. حکومت افغانستان، ده‌ها برنامه‌ی اساسی به شمول ساختن بندهای آب‌گردان، پروژه‌های زودثمر زراعتی و احداث جاده‌های روستایی را روی دست دارد و طوری تدوین شده که کسر بودجه را کاهش دهد.»
به گفته‌ی آقای غنی، با آغاز این برنامه‌ها، حکومت افغانستان در راستای کمک به اقتصاد مردم تا اندازه‌ی توان گام‌های عملی بر می‌دارد.
این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا در وضع محدودیت گشت‌وگذار در شماری از شهرها، نرخ بیکاری در میان شهروندان به شدت افزایش یافت.
گفتنی است که تا کنون، ۱۸۲۸ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده است که از این میان، ۵۸ نفر جان باخته و ۲۲۸ نفر بهبود یافته‌اند.