غنی: وضعیت موجود در حوزه‌های امنیتی شهر کابل قابل قبول نیست

صبح کابل
غنی: وضعیت موجود در حوزه‌های امنیتی شهر کابل قابل قبول نیست

رییس‌جمهور غنی، تأکید کرده است که وضعیت موجود در حوزه‌های امنیتی شهر کابل، قابل قبول نیست.

در اعلامیه‌ای که روز پنچ‌شنبه (۳۰ اسد)، از سوی ارگ ریاست‌جمهوری، منتشر شده، آمده است که رییس‌جمهور غنی، در دیدار با مسؤولان امنیتی شهر کابل، گفته است که وضعیت موجود در حوزه‌های امنیتی، قابل قبول نیست و هر چه زودتر، تغییرات فوری مدیریتی، در این حوزه‌ها، به میان آید.

در اعلامیه آمده است که رییس‌جمهور، به فرمانده‌ی پولیس کابل، دستور داده است که با زورمندان و آنانی که مانع اجرای برنامه‌های امنیتی، در سطح شهر می‌شوند، برخورد قانونی و جدی انجام دهد.

ارگ ریاست‌جمهوری گفته است که رییس‌جمهور غنی، به منظور تأمین امنیت بهتر شهر کابل و تطبیق برنامه های امنیتی، به مسؤولان نهاد‌های امنیتی دستور داده است که تحت نظر مشاور امنیت ملی، کار کنند و اقدامات عاجل را برای بهبودی امنیت شهر کابل، انجام دهند.

رییس‌جمهور غنی، در این دیدار از مسؤولان نهادهای امنیتی، خواسته است که تمام پلان‌های دشمن را خنثا و برنامه‌ی میثاق امنیتی را به گونه‌ی همه‌جانبه عملی کنند تا مردم در شهر کابل، در فضای امن و مطمئن زند‌گی کنند.

آقای غنی، هم‌چنان با اشاره به حمله‌ی راکتی در روز استقلال کشور، دستور داده است که تمام ابعاد این حمله، باید به صورت همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد.

این در حالی است که رییس‌جمهور غنی، در این اواخر دست‌کم از دو حوزه امنیتی بازدید کرده است و از وضعیت موجود در این حوزه‌ها ابراز نارضایتی کرده است.