غنی: تا دو هفته‌ی آینده مواد خوراکی کافی از هند به افغانستان منتقل می‌شود

صبح کابل
غنی: تا دو هفته‌ی آینده مواد خوراکی کافی از هند به افغانستان منتقل می‌شود

به دنبال افزایش موارد مثبت ویروس کرونا و نگرانی شهروندان از بلند رفتن قیمت و کمبود مواد خوراکی، محمداشرف غنی، گفته است که تا دو هفته بعد، مواد خوراکی کافی از هند به افغانستان منتقل خواهد شد.

آقای غنی، روز سه‌شنبه (۱۲ حمل) از طریق ویدیو کنفرانس، با والی‌های ولایت‌های زون شرق در مورد تدابیر و مبارزه با ویروس کرونا، صحبت کرده است.

در این ویدیو کنفرانس، والیان ننگرهار، لغمان، کنر و نورستان، پیشنهادات‌شان را در زمینه‌ی تهیه مواد خوراکی و تجهیزات طبی به منظور مبارزه با ویروس کرونا در ولایت‌های شان، با محمداشرف غنی شریک ساخته اند.

آقای غنی، گفته است که مسؤولیت گندم و مواد خوراکی، به امرالله صالح واگذار شده و او در این راستا اقدام خواهد کرد. آقای غنی گفته است: «در دو هفته‌ی آینده، مواد خوراکی کافی از هند به افغانستان خواهد رسید.»

او با اشاره به گرفتن تدابیر لازم در تورخم، گفته است که به وزارت صحت هدایت داده شده تا در تورخم، آزمایشگاه ایجاد کند و افراد مبتلا به کرونا، پس از تشخیص برای مدت مشخصی قرنطین شوند.

آقای غنی هم‌چنان به والیان هدایت داده تا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به خاطر آگاهی عامه و انسجام کمک‌ها، از میثاق شهروند، شوراهای انتخابی و سایر ساختارها استفاده کنند و برای مراحل مختلف آمادگی داشته باشند.

این در حالی است که تا کنون، ۱۷۴ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده است.