غنی: نمی‌گذارم جنگ تحمیل‌شده، بیش‌تر از این به مردم آسیب بزند

صبح کابل
غنی: نمی‌گذارم جنگ تحمیل‌شده، بیش‌تر از این به مردم آسیب بزند

رییس‌جمهور غنی، با اشاره به این که افغانستان با خطر جدی بی‌ثباتی روبه‌رو است، می‌گوید؛ نمی‌گذارد که جنگ تحمیل‌شده، بیش‌تر از این به مردم آسیب بزند.

آقای غنی، روز شنبه -۲۳ اسد-، در یک پیام ویدیویی، گفته است: «در حالی که می‌دانم از حال و آینده‌ی تان نگران استید، برای ‌تان اطمینان می‌دهم که تمرکزم بر این است که از گسترش بیش‌تر بی‌ثباتی، خشونت و آوارگی مردم جلوگیری کنم.»

او گفته که تلاش دارد تا نگذارد جنگ تحمیل‌شده بر مردم افغانستان، بیش‌تر از این سبب کشتار، از‌بین‌رفتن دست‌آورهای ۲۰ساله، بی‌ثباتی دوام‌دار و تخریب تأسیسات عامه شود.

آقای غنی، افزوده است که  در باره‌ی وضعیت جاری، مشوره‌هایی را با رهبران، مردم و جامعه‌ی جهانی آغاز کرده که نتیجه‌ی آن، به زودی با مردم به اشتراک گذاشته خواهد شد.

این در حالی است که اخیرا، دامنه‌ی جنگ در افغانستان گسترش یافته و تنها در ده روز گذشته، بیش‌تر از ۱۵ ‏ولایت به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است.

به دنبال شدت‌گرفتن ناامنی‌ها و حمله‌های طالبان، هزاران خانواده از خانه‌های شان فرار کرده و به مناطق امن پناه برده اند. بر علاوه‌ی آوارگی، ادامه‌ی خشونت‌ها تلفاتی نیز به غیرنظامیان وارد کرده است.