باشندگان پنجشیر حاضر نشدند که به در خواست طالبان، علیه امریکا تظاهرات کنند

صبح کابل
باشندگان پنجشیر حاضر نشدند که به در خواست طالبان، علیه امریکا تظاهرات کنند

منابعی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که قرار بود روز جمعه -۱۴ اسد-، به درخواست طالبان، گردهمایی بزرگی علیه حمله‌ی اخیر امریکا در کابل برگزار شود؛ اما باشندگان پنجشیر حاضر به شرکت در این گردهمایی نشدند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که طالبان روز گذشته به همه‌ی مساجد در ولسوالی‌های پنجشیر نماینده فرستاده بودند تا از مردم بخواهند که در تظاهرات علیه امریکا در مرکز پنجشیر شرکت کنند؛ اما هیچ کسی از دستور طالبان اطاعت نکردند.

به گفته‌ی منبع، نمایندگان طالبان در خطبه‌های نماز جمعه در پنجشیر سخنرانی کردند و باشندگان این ولایت را علیه امریکا تشویق کردند تا دست به تظاهرات بزنند.

این منبع، هم‌چنان گفت که نمایندگان طالبان هدف‌قرار دادن ایمن الظواهری، رهبر القاعده را در کابل یک جنایت نابخشودنی و عمل ظالمانه خوانده است.

گفته می‌شود که موترهای طالبان از ولسوالی‌های پنجشیر خالی به مرکز برگشته و به همین دلیل تظاهرات روز گذشته در پنجشیر لغو شده است.

این در حالی است که روز گذشته باشندگان شماری از ولایت‌ها به شمول کابل در حمایت از طالبان بر علیه امریکا دست به اعتراض زدند. معترضان با حمل شعارهای ضد امریکا، حمله‌ی اخیر این کشور را محکوم کردند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x