چندین مقام محلی در بامیان به اتهام اختلاس در بودجه‌ی کرونا به دادستانی کل معرفی شدند

صبح کابل
چندین مقام محلی در بامیان به اتهام اختلاس در بودجه‌ی کرونا به دادستانی کل معرفی شدند

چندین مقام محلی در ولایت بامیان، به اتهام اختلاس در بودجه‌ی کرونا به دادستانی کل معرفی شده‌اند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که اداره‌ی بازرس پس از انجام بررسی‌هایی در شماری از ولایت‌ها، چندین مقام محلی ولایت بامیان را به دادستانی کل معرفی کرده است.

آقای رسولی، در باره‌ی هویت افرادی که به دادستانی کل معرفی شده‌اند جزییاتی نداد، اما گفت: «این افراد به دلیل سوءاستفاده و استفاده‌ی نادرست از بودجه‌ی مبارزه با ویروس کرونا به دادستانی کل معرفی شده‌اند.»

به گفته‌ی او، تحقیقات بیشتر در این زمینه جریان دارد.

از سویی هم، برخی از رسانه‌ها به نقل از منابعی نوشته‌اند که سیدانور رحمتی، والی بامیان و شماری از مقام‌های محلی در این ولایت، به اتهام اختلاس در بودجه‌ی کرونا به دادستانی کل معرفی شده‌اند.

گفتنی است که دو هفته پیش نیز، منابع ارشد حکومتی، تایید کرده بودند که حدود ۲۰ مقام ارشد از هفت ولایت، به اتهام اختلاس در بودجه‌ی کرونا و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای، به دادستانی کل معرفی شده‌اند.

به گفته‌ی منابع، مقام‌های ارشد برحال و پیشین ولایت‌های لوگر، بامیان، کندز، بغلان، خوست، پروان و دایکندی، شامل افرادی اند که به دادستانی کل معرفی شده‌اند. گفته می‌شود که در میان این افراد، شش والی، یک معاون والی، رییسان صحت عامه این ولایت‌ها، مسئولان مالی و تدارکات و همچنان یک شهردار نیز شامل اند.