ساختمان ولسوالی و مدیریت امنیت ولسوالی قرمقول فاریاب سقوط کرد

محراب الدین ابراهیمی
ساختمان ولسوالی و مدیریت امنیت ولسوالی قرمقول فاریاب سقوط کرد

لحظاتی پیش، در حمله‌ی هراس‌افگنان طالب، ساختمان ولسوالی و مدیریت امنیت ولسوالی قرمقول ولایت فاریاب سقوط کرد و نیروهای امنیتی تنها در ساختمان فرماندهی پولیس در برابر افراد طالبان سنگر گرفته‌اند.

شب گذشته، در حمله‌ی تهاجمی گسترده‌ی هراس‌افگنان طالب تمامی پاسگاه‌های دفاعی ولسوالی قرمقول سقوط کرده بود.

محمدطاهر رحمانی، رییس شورای ولایتی فاریاب، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که لحظاتی پیش ساختمان ولسوالی و مدیریت امنیت ولسوالی قرمقول به تصرف طالبان درآمده و در نتیجه‌ی درگیری‌ها، ۳ سرباز پولیس جان باخته‌اند و دست کم ۱۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

او افزود که نیروهای امنیتی هم اکنون در ساختمان فرماندهی پولیس که آن هم در محاصره‌ی طالبان قرار دارد، سنگر گرفته‌اند.

در همین حال، کریم یورش سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب، حمله‌ی گسترده‌ی هراس‌افگنان طالب بر ولسوالی قرمقول را تایید کرده و می‌گوید که در ادامه‌ی درگیری ها، بیش از ۱۰ جنگجوی طالب کشته و زخمی شده و ۲ نیروی امنیتی نیز جان باخته‌اند.

به گفته‌ی او، ساختمان مدیریت امنیت این ولسوالی به دست طالبان سقوط کرده است. آقای یورش می‌افزاید که نیروهای امنیتی در ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس در برابر طالبان می‌جنگند.

او می‌گوید که نیروهای کمکی به زودترین فرصت برای سرکوب طالبان اعزام خواهند شد.

اما رییس شورای ولایتی فاریاب، تأکید می‌کند که راه اکمالاتی ولسوالی قرمقول از سوی طالبان مسدود شده و در صورت نرسیدن نیروهای کمکی از طریق هوا، ساختمان فرماندهی پولیس نیز سقوط می‌کند و نیروهای امنیتی موجود آن در آن کشته و اسیر خواهند شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x