نخستین واکنش ایران به کشته شدن قاسم سلیمانی؛ دو پایگاه نظامی امریکا در عراق هدف قرار گرفت

صبح کابل
نخستین واکنش ایران به کشته شدن قاسم سلیمانی؛ دو پایگاه نظامی امریکا در عراق هدف قرار گرفت

برخی رسانه‌های خارجی گزارش داده اند که دو پایگاه نظامی امریکا در عراق از سوی سپاه پاسداران ایران هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

سپاه پاسداران ایران، بامداد امروز چهارشنبه(۱۸جدی) اعلام کرده است که این حمله به هدف انتقام‌گیری قتل قاسم سلیمانی انجام شده است.

در همین حال وزارت دفاع امریکا، نیز تأیید کرده است، دو پایگاه نظامی آن‌ها که در عراق فعالیت می‌کرد، هدف حمله‌ی موشکی قرار گرفته است.

اما بی‌بی‌سی به نقل از شبکه‌ی سی‌ان‌ان، گفته است، پایگاهی که از سوی سپاه هدف قرار گرفته، محل بودباش نیروهای امریکایی نبوده است.

هرچند تا کنون در مورد تلفات برخاسته از حمله‌ی موشکی ایران در عراق جزئیاتی داده نشده؛ اما دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا گفته که همه چیز خوب است.

آقای ترامپ در برگه‌ی تویتر خود نگاشته است:« موشک‌هایی از ایران به دو پایگاه نظامی در عراق شلیک شد. برآورد تلفات و خسارت در حال انجام است. تا حال همه چیز خوب است! ما قوی‌ترین و مجهزترین نیروی نظامی جهان را داریم. من فردا صبح در این‌باره صحبت می‌کنم.»

از سویی‌هم جواد ظریف، وزیر خارجه‌ی ایران نیز در واکنش  به حمله‌ی سپاه پاسداران گفته است که حمله‌ی موشکی در عراق مطابق به ماده‌ی ۵۱ منشور سازمان ملل متحد انجام شده است. او هرچند گفته که ایران به دنبال جنگ نیست؛ اما تاکید کرده است که در برابر هر گونه‌ حمله‌ی ساکت نخواهد نشست.

ایران در حالی پایگاه‌های نظامی امریکا را در عراق هدف قرار داده که قاسم سلیمانی، فرمانده‌ی نیروهای قدس «سپاه پاسداران» این کشور، صبح روز جمعه (۱۳ جدی)   به دستور دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا کشته شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x