دور نهم گفت‌وگوهای قطر وارد هشتمین روز شد

صبح کابل
دور نهم گفت‌وگوهای قطر وارد هشتمین روز شد

گروه طالبان اعلام کرده است که دور نهم گفت‌وگوهای قطر، هنوز هم میان زلمی خلیل‌زاد و نمایندگان این گروه، ادامه دارد.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، در برگه‌ی تویتر خود نگاشته است: «امشب مذاکرت ما با تیم امریکایی تا ۲:۳۰ شب ادامه یافت. ملابرادر و خلیل‌زاد هم حضور داشتند. فردا (پنج‌شنبه، ۷ سنبله) ساعت ۱:۰۰ بعد از ظهر به وقت دوحه، هر دو طرف نشست دیگری داریم.»

پیش از این، گروه طالبان اعلام کرده بود که روند گفت‌وگوهای صلح میان زلمی خلیل‌زاد و نمایندگان این گروه، به مرحله‌ی نهایی رسیده است.

سهیل شاهین، روز گذشته (چهارشنبه، ۶ سنبله)، در برگه‌ی تویتر خود نگاشته بود که گفت‌وگوهای صلح با امریکا به مرحله‌ی نهایی رسیده است.

او افزوده بود که گفت‌وگوها میان طالبان و امریکا، ادامه دارد و دو طرف به توافق نهایی نزدیک شده‌‌ اند.

پیش از این، منابعی به بی‌بی‌سی گفته بودند که متن توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان نهایی شده است و جزئیات آن به زودی با حکومت افغانستان در میان گذاشته خواهد شد.

دور نهم گفت‌وگوهای صلح میان زلمی خلیل‌زاد و نمایندگان طالبان، روز پنج‌شنبه (۳۱ اسد) آغاز شد. هر دو طرف، این دور گفت‌وگوها را مثبت ارزیابی کرده و نسبت به آن، ابراز خوشبینی کرده ‌اند.

قرار است زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان، به زودی به منظور مشوره و گفت‌وگو با سران حکومت افغانستان، به کابل سفر کند.