تجاوز گروهی بر یک دختر در ولسوالی یکاولنگ بامیان

محمد گوهری
تجاوز گروهی بر یک دختر در ولسوالی یکاولنگ بامیان

مسؤولان محلی در ولایت بامیان، می‌گویند که یک دختر جوان در ولسوالی یکاونگ، از سوی سه مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

عبدالرحمان احمدی، سخنگوی والی بامیان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد، در هشتم ماه میزان در مربوطات ولسوالی یکاولنگ رخ داده و این دختر نیز باشنده‌ی اصلی این ولسوالی بوده است.

او می‌افزاید: «این دختر، از سوی پدرش مورد لت‌وکوب قرار گرفته و از خانه فرار کرده بود؛ اما هنگام فرار، به داروخانه‌ای مراجعه کرده تا برای خود دارو تهیه کند. مسؤول داروخانه، با زرق پیچکاری بی‌هوشی، بر او تجاوز جنسی کرده و پس از آن، او را به جای دیگری انتقال داده و با دو نفر دیگر، بر او به‌گونه‌ی گروهی تجاوز کرده ‌اند.»

آقای احمدی می‌گوید که این دختر پس از این حادثه، خودش را به پولیس تسلیم کرده و به خانه‌ی امن انتقال یافته بود. به گفته‌ی احمدی، پس از گذشت چند روز از این حادثه، پولیس هنگامی از تجاوز بر این دختر خبر شد که او داستانش را با زنانی در خانه‌ی امن در میان گذاشت.

سخنگوی والی بامیان می‌گوید که پولیس عبدالحمید، متهم اصلی پرونده (مسؤول دواخانه) را بازداشت کرده و دو متهم دیگر تا کنون فراری اند.

تجاوز جنسی بر دختران جوان در ولایت بامیان، موضوع تازه‌ای نیست. پیش از این نیز چنین اتفاقاتی در این ولایت به وقوع پیوسته و شماری در پیوند به چنین موضوعاتی بازداشت شده ‌اند.