ثبت ۴۳۶۷ شکایت انتخاباتی در سراسر افغانستان

محمد گوهری
ثبت ۴۳۶۷ شکایت انتخاباتی در سراسر افغانستان

سه روز پس از برگزاری انتخابات ریاست‌‎جمهوری، کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، از ثبت ۴۳۶۷ شکایت انتخاباتی در سراسر افغانستان خبر می‌دهد.

محمد قاسم الیاسی، سخنگوی کمیسیون شکایت‌های انتخابات، روز سه‌شنبه (۹ میزان)، در یک نشست خبری گفت که با پایان روند دریافت شکایت‌ها، ۴۳۶۷ شکایت انتخاباتی، در سراسر افغانستان به ثبت رسیده است.

او افزود: «ساعت ۰۵:۰۰ روز دوشنبه هشتم میزان، آخرین زمان ثبت شکایت‌های انتخاباتی بود و تا آن زمان، ۴۳۶۷ مورد شکایت انتخاباتی، در سراسر افغانستان به ثبت رسیده است.»

آقای الیاسی می‌گوید که در حال حاضر، روند بررسی و دسته‌بندی شکایت‌های ثبت‌شده، آغاز شده و تا ۱۵ روز دیگر به آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

او علاوه کرد که تا کنون، این شکایت‌ها دسته‌بندی نشده؛ اما اکثر آن‌ها در باره‌ی مشکلات در فهرست رأی‌دهندگان است و بیشترین میزان شکایت‌ها نیز در ولایت کابل به ثبت رسیده است.

به گفته‌ی مسؤولان کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، پس از رسیدگی به شکایت‌های ثبت‌شده، در صورتی که افراد شاکی به بررسی شکایت خود قناعت نکنند، تا سه روز فرصت دارند که دوباره اعتراض خود را با این کمیسیون به اشتراک بگذارند.

با این حال، کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی اطمینان می‌دهد که به تمام شکایت‌های درج‌شده، به‌گونه‌ی بی‌طرفانه رسیدگی خواهد کرد.

پیش از این، زهره بیان شینواری، رییس کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، تأکید کرده بود که این کمیسیون، تحت فشار هیچ جناحی قرار نخواهد گرفت و کار خود را به‌گونه‌ی بی‌طرفانه انجام خواهد داد.

انتخابات ریاست‌جمهوری، روز شنبه (۶ میزان)، در یک فضای نسبتا امن، در سراسر افغانستان برگزار شد. در این دور انتخابات نیز بخشی از شهروندان افغانستان نتوانستند به خاطر مشکلات در فهرست رأی‌دهندگان و عدم شناسایی اثر انگشت‌شان توسط دستگاه‌های بایومتریک، از حق رأی خود استفاده کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x