وحید عمر: کار روی پرونده‌های قتل خبرنگاران جریان دارد

صبح کابل
وحید عمر: کار روی پرونده‌های قتل خبرنگاران جریان دارد

وحید عمر، مشاور ارشد ریاست‌جمهوری در امور روابط عامه و استراتژیک، می‌گوید که کار روی پرونده‌های قتل خبرنگاران جریان دارد و در برخی از آن‌ها، پیشرفت‌های زیادی نیز صورت گرفته است.

آقای عمر که روز یک‌شنبه (۲۳ قوس)، در یک نشست خبری سخن می‌زد، گفت که هرچند انتقادهای زیادی نسبت به عدم رسیدگی به پرونده‌های قتل خبرنگاران متوجه حکومت افغانستان است؛ اما تلاش برای بازداشت عاملان این قتل‌ها ادامه دارد.

او افزود: «دولت و خبرنگاران همه در یک صف استند. قاتل الیاس داعی بازداشت شد و اعتراف کرد که مربوط گروه طالبان است. قاتل ملالی میوند نیز بازداشت شد.»

به گفته‌ی آقای عمر، مرگ رفیع صدیقی، رییس اجرایی پیشین تلویزیون خورشید و یکی از همکاران او در ولسوالی استالف کابل نیز مرموز خوانده شده بود؛ اما پس از شریک‌سازی جزییات امنیتی با خانواده‌های آن‌ها و نهادهای حامی رسانه‌ها، تصمیم گرفته شد که اطلاعات مرگ او همگانی نشود.

او گفت که در پرونده‌ی مرگ فردین امینی، گراننده‌ی برنامه‌های خبری آریانانیوز نیز پیشرفت‌هایی صورت گرفته است.

آقای عمر علاوه کرد: «دریافت‌هایی وجود دارد، اما پیش از این که قضاوت قطعی کنیم، مساله زیر پیگرد جدی قرار دارد و اگر قتل بوده، جزییات آن همگانی می‌شود؛ اما اگر ابعاد دیگری داشت، با خانواده‌ی او و نهادهای حامی رسانه‌ها مشوره خواهد شد.»

او، هم‌چنان گفت که کار روی پرونده‌ی ترور یما سیاوش، گرداننده‌ی پیشین طلوع‌نیوز و دو همکار او در بانک مرکزی افغانستان، ادامه دارد و پیشرفت‌هایی نیز داشته است؛ اما به دلیل حساس بودن آن و ادامه‌ی روند تحقیق، جزییات نهایی بعدا منتشر خواهد شد.

آقای عمر، گفت که خبرنگاران، مانند سایر اقشار جامعه برای «دشمن» هدف استند و به همین دلیل، باید تمام مردم افغانستان در مقابل «دشمن» هم‌صدا شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x