گزارشگران بدون مرز: حمله به رسانه‌ها و خبرنگاران مصداق جنایت جنگی است

صبح کابل
گزارشگران بدون مرز: حمله به رسانه‌ها و خبرنگاران مصداق جنایت جنگی است

سازمان گزارشگران بدون مرز در واکنش به هدف قرارگرفتن، قطب‌الدین کوهی، خبرنگار پژواک در ولایت فاریاب، این حمله را مصداق جنایت جنگی خوانده است.

در خبرنامه‌ای که روز جمعه (۲۴ دلو)، از سوی این سازمان به نشر رسیده، آمده است: «گزارشگران بدون مرز  حمله به رسانه‌ها و خبرنگاران را که مصداق جنایت جنگی دانسته، محکوم می‌کند و از سازمان ملل خواهان تحقیق و بررسی فوری است.»

این در حالی است که حوالی ساعت ۷:۰۰ شام روز پنج‌شنبه (۲۳ دلو) قطب‌الدین کوهی، خبرنگار پژواک و مسئول اتحادیه خبرنگاران در فاریاب، از سوی تفنگ‌داران ناشناس آماج قرار گرفت که در نتیجه‌ زخم برداشت.

کریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که وضعیت صحی آقای کوهی خوب است و تلاش‌های نیروهای پولیس برای بازداشت عاملان این رویداد، آغاز شده است.

نهاد حمایت‌کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان یا نی نیز به این رویداد واکنش نشان داده و تأکید کرده است که حکومت افغانستان نتواسته برای تأمین امنیت خبرنگاران افغان کاری انجام دهد و از قربانی‌شدن آن‌ها جلوگیری کند.

این نهاد از حکومت افغانستان خواسته است که با اتخاذ تدابیر امنیتی پیش‌گیرانه جلو حملات زنجیره‌ای و هدف‌مند در برابر خبرنگاران را گرفته و عاملان این حملات را به کیفر اعمال شان برساند.

این در حالی است که در این اواخر، شماری از خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای به دلیل ناامنی‌ها افغانستان را ترک کرده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x