باشندگان ولایت غور: توان خرید مواد خوراکه را نداریم

صبح کابل
باشندگان ولایت غور: توان خرید مواد خوراکه را نداریم

باشندگان ولایت غور از بلندرفتن نرخ مواد خوراکه در بازارهای این ولایت انتقاد می‌کنند و می‌گویند که نرخ مواد خوراکه نسبت به گذشته در بازارهای غور چندین برابر افزایش یافته است.

شماری از باشندگان غور به صبح کابل، می‌گویند که با توجه به وضعیت کنونی و افزایش فقر، توان خرید مواد خوراکه را ندارند و نمی توانند با قیمت‌های فعلی نیازمندهای روزمره زندگی شان را تأمین کنند‌.

به گفته‌ی باشندگان غور، در گذشته ده کیلو روغن را به قیمت  ۷۰۰ افغانی می‌خریدند؛ اما اکنون بهای ده کیلو روغن در بازارهای این ولایت به ۲۲۰۰ افغانی رسیده است.

باشند‌گان این ولایت، تأکید می‌کنند که هیچ توجهی از سوی مسؤولان محلی طالبان برای تعین نرخ‌نامه‌ی مواد خوراکه و کنترول بازار صورت نمی‌گیرد.

به بیان آن‌ها، عدم توجه طالبان، یکی از دلایل اصلی بلندرفتن نرخ مواد خوراکه در این ولایت است.

در همین حال، مسؤولان شهرداری طالبان در غور، با تأیید بلندبودن نرخ مواد خوراکه در بازارهای این ولایت، می‌گویند که آنان یک‌ کمیته مشتکل از نهادی دولتی شان را برای کنترول بازار به ویژه نرخ مواد خوراکه تعیین کرده و قرار است در آینده نزدیک نرخ مواد خوراکه را کاهش دهند.

گفتنی است که قیمت مواد غذایی در ولایت غور همواره به دلیل دورافتادگی، خرابی جاده‌ها و نبود راه‌های ترانزیتی بلند بوده است.