بلندرفتن بهای مواد نفتی در کابل؛ رانندگان می‌گویند که توان خرید تیل را ندارند

صبح کابل
بلندرفتن بهای مواد نفتی در کابل؛ رانندگان می‌گویند که توان خرید تیل را ندارند

شماری از رانندگان موترهای لینی در شهر کابل، از افزایش بهای مواد نفتی به ویژه پترول و دیزل به شدت انتقاد می‌کنند.

یکی از رانندگان موترهای لینی در شهر کابل به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که یک لیتر پترول به ۱۰۰ افغانی و یک لیتر دیزل به ۱۳۰ افغانی افزایش یافته است.

این راننده، می‌گوید که به دلیل افزایش بهای تیل، آن‌ها مجبور استند که کرایه موترهای لینی را نیز افزایش دهند و این مسأله سبب پرچاو شدن کاروبار شان شده است.

به گفته‌ی او، رانندگان ناچار اند به دلیل بلندرفتن تیل، برای مدتی کار شان رانندگی در شهر کابل را متوقف کنند؛ زیرا با این وضعیت، حتا نمی‌توانند بهای تیل موتر شان را تأمین کنند.

هم‌زمان با این شماری از باشندگان کابل، می‌گویند که در روزهای اخیر، کرایه‌ی موترهای لینی در سطح افزایش یافته است. کرایه موترهای تیزرفتار از ۲۰ به ۳۰ افغانی و از موترهای کلان از ۱۰ به ۱۵ افغانی افزایش یافته است.

به گفته‌ی منابع، نرخ پترول و دیزل به دلیل مستردشدن مواد نفتی‌ ایران افزایش یافته است. اخیرا اداره‌ی نرم و استاندرد طالبان از ورود مواد نفتی از ایران به افغانستان جلوگیری کرده است.

در کنار این، حتا بهای گاز نیز، در شهر کابل به ۸۵ افغانی افزایش یافته است.

افزایش بهای نفتی در حالی است که بسیاری از باشندگان کابل از نبود برق انتقاد می‌کنند و می‌گویند که در این فصل گرم، حتا دو ساعت در روز هم برق نیست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x