انفجار دو ماین کنارجاده‌ای در میدان‌وردک ۱۰ کشته به جا گذاشت

صبح کابل
انفجار دو ماین کنارجاده‌ای در میدان‌وردک ۱۰ کشته به جا گذاشت

اعضای شورای ولایتی میدان‌وردک، می‌گویند که در نتیجه‌ی انفجار دو ماین کنارجاده‌ای در مربوطات ولسوالی جلریز این ولایت، ۱۰ غیرنظامی جان باخته اند.

شریف‌الله هوتک، عضو شورای ولایتی میدان‌وردک، می‌گوید که این رویدادها، صبح روز سه‌شنبه (۲۹ میزان)، در منطقه‌ی بسراغ ولسوالی جلریز رخ داده است.

به گفته‌ی او، دو موتر مسافربری نوع فلانکوچ و سراچه، در منطقه‌ی بسراغ ولسوالی جلریز، با ماین کنارجاده‌ای برخورد کرده و در نتیجه‌ی آن، ۱۰ غیرنظامی جان باخته اند. آقای هوتک، افزایش تلفات غیرنظامیان در ولایت میدان‌وردک را نگران‌کننده خوانده است.

گفته می‌شود که این موترهای مسافربری، از ولایت بامیان به طرف کابل در حرکت بودند که با ماین کنارجاده‌ای برخورد کردند.

با این حال، محب‌الله شریف‌زی، سخن‌گوی والی میدان‌وردک، می‌گوید که تا اکنون، هشت زخمی این رویداد به شمول پنج زن، به شفاخانه‌ی دولتی در میدان‌شهر، مرکز این ولایت، انتقال یافته اند.

هرچند تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این ماین‌گذاری‌ها را به عهده نگرفته؛ اما معمولا گروه طالبان در چنین رویدادهایی دست دارد.

ولایت میدان وردک در غرب کابل، از ولایت‌های به شدت ناامن است که تروریستان طالب در اکثر بخش‌های این ولایت حضور گسترده دارند و هرازگاهی با نیروهای امنیتی درگیر می‌شوند. گذشته از طالبان، افراد شبکه‌ی تروریستی حقانی نیز به صورت گسترده در این ولایت حضور دارند.