برخورد راکت در ولسوالی سنگین هلمند ۲۵ کشته به جا گذاشت

صبح کابل
برخورد راکت در ولسوالی سنگین هلمند ۲۵ کشته به جا گذاشت

مقام‌های محلی در ولایت هلمند، تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی برخورد راکت هراس‌افگنان طالب در بازار کهنه‌ی ولسوالی سنگین این ولایت، ۲۵ غیرنظامی جان باخته اند.

روح‌الله باسط، ولسوال سنگین ولایت هلمند، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۰۹:۱۵ پیش از چاشت امروز (دوشنبه، ۹ سرطان)، دو فیر راکت که از سوی هراس‌افگنان طالب، شلیک شده بود که یکی از آن‌ها، در بازار کهنه (گنج‌بازار) این ولسوالی برخورد کرد.

به گفته‌ی او، در این رویداد، ۲۵ نفر جان باخته اند و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

آقای باسط، می‌افزاید که هراس‌افگنان طالب قصد داشتند تا لوای دوم قول اردوی ۲۱۵ میوند را هدف قرار دهند و تنها یکی از راکت‌ها با ساختمان این مرکز برخورد کرده که تلفاتی نداشته است.

او می‌گوید که در این رویداد، تعداد زیادی مواشی نیز تلف شده اند.

آقای باسط، می‌گوید که حوالی ساعت ۰۱:۰۰ پس از چاشت امروز نیز، چندین فیر راکت از سوی هراس‌افگنان طالب پرتاب شده که تلفاتی در پی نداشته است.

ولایت هملند در جنوب افغانستان، مرکز اصلی گروه طالبان است. هلمند در جریان سه سال اخیر، چندین بار تا مرز سقوط پیش رفت و تنها سه ولسوالی در این ولایت به گونه‌ی کامل در دست نیروهای دولتی قرار دارد؛ اما در بقیه ولسوالی‌های این ولایت، دولت تنها در مراکز ولسوالی‌ها حضور دارد و بقیه ساحات در کنترل افراد طالبان است.