پس از دو روز جنگ؛ روسیه می‌گوید که آماده‌ی مذاکره با اوکراین است

صبح کابل
پس از دو روز جنگ؛ روسیه می‌گوید که آماده‌ی مذاکره با اوکراین است

به دنبال واکنش‌ها و تحریم‌های جهانی علیه روسیه، کرملین در دومین روز حمله به اوکراین، می‌گوید که آماده‌ی مذاکره با این کشور است.

به نقل از ریانووستی، خبرگزاری رسمی روسیه، کرملین اعلام کرده، در صورتی که اوکراین اعلام بی‌طرفی کند، حاضر است با این کشور در مینسک، پایتخت بلاروس مذاکره کند.

پایتخت‌ بلاروس، جایی است که توافق‌نامه‌های پایان درگیری‌های هشت سال پیش در شرق اوکراین در این شهر امضا شده بود که بر اساس آن، روسیه با حمله به اوکراین توافق‌نامه را نقض کرده است.

این اعلام بی‌طرفی، شامل خلع سلاح کامل ارتش اوکراین می‌شود و هم‌چنان روسیه از اوکراین خواسته است که پیوستن به سازمان ناتو را نیز رد کند.

در همین حال، برخی از رسانه‌های روسی بیانیه‌ای ولادیمیر پوتین را نشر کرده که بر اساس آن، رییس‌جمهور روسیه خواستار صلح در اوکراین شده است.

پوتین، گفته است که آماده‌ی گفت‌وگو و مذاکره با اوکراین است و مطابق توافق‌نامه‌های مینسک به اوکراین فرصت داده که جمهوری‎‌های دونباس را دوباره ادغام کند.

این در حالی است که پیشتر ریاست‌جمهوری اوکراین نیز، اعلام کرده بود که اگر امنیت این کشور تأمین شود، حاضر است که در مورد بی‌طرفی اوکراین با روسیه گفت‌وگو کند.