سراج: ۵۵ نفر به اتهام اختطاف عبدالرئوف ۹ ساله بازداشت شده‌اند

صبح کابل
سراج: ۵۵ نفر به اتهام اختطاف عبدالرئوف ۹ ساله بازداشت شده‌اند

احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی، می‌گوید که به تازگی، ۵۵ نفر به اتهام دست داشتن در اختطاف عبدالرئوف، کودک ۹ ساله‌ی بلخی، بازداشت شده‌اند.

آقای ضیا که روز شنبه (۲۳ حوت)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت: «پرونده‌ی اختطاف عبدالرئوف ۹ ساله سیاسی نیست. تا حالا ۵۵ نفر را در این زمینه بازداشت کرده‌ایم که تمام شان اعضای داعش استند. اولین بازداشتی ما از فردی به نام آرش که در سطح رهبری قرار داشت، شروع شد. در میان افراد بازداشت‌شده، شهروندان ازبیکستان و تاجیکستان نیز شامل اند.»

به گفته‌ی او، شبکه‌ای که عبدالرئوف ۹ ساله را ربوده، در پرونده‌های تروریستی بزرگی همچون حمله بر دانشگاه کابل نیز دست داشته و از طریق آدم‌ربایی، فعالیت‌های تروریستی‌اش را تمویل می‌کرده است.

آقای سراج، گفت که اکثر این افراد، در ولایت‌های بلخ، جوزجان و فاریاب بازداشت شده‌اند و روند بازداشت افراد، هنوز هم ادامه دارد.

رییس عمومی امنیت ملی گفت: «در باره‌ی این که به کجا رسیده‌ایم، چیزی نمی‌گویم، اما در زمینه‌ی یافتن نقطه‌ای که عبدالرئوف در آن‌جا نگهداری می‌شود، نزدیک شده‌ایم و نتیجه هم خواهیم گرفت. چندین تن از افراد بازداشت‌شده، در چندین مرحله، از عبدالرئوف ۹ ساله نگهداری می‌کردند.»

آقای سراج، گفت که افراد بازداشت‌شده، در ترورهای هدف‌مند نیز دست داشتند و می‌خواستند بر یک مراسم عروسی دسته‌جمعی در شهر مزارشریف حمله‌ی انتحاری انجام دهند.

گفتنی است که حدود دو هفته پیش، آقای سراج گفته بود که ۲۹ عملیات برای رهایی عبدالرئوف ۹ ساله راه‌اندازی شده و ۲۶ مکان نیز تلاشی شده است؛ اما تمام این فعالیت‌ها ناکام بوده است.

بیش از چهار ماه پیش، آدم‌ربایان با لباس‌های نظامی، عبدالرئوف ۹ ساله را از مسیر مکتب در ولایت بلخ ربودند. از آن زمان تا اکنون، چندین عملیات نظامی برای رهایی او در نقاط مختلف شهر مزار انجام شد؛ اما همه به ناکامی انجامید.

آدم‌ربایان در بدل رهایی این کودک خردسال، بیش از یک‌ونیم میلیون دالر پول از خانواده‌اش درخواست کرده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x