سرور دانش: پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران زن پیگیری می‌شود

صبح کابل
سرور دانش: پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران زن پیگیری می‌شود

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، تأکید می‌کند که از این به بعد، رسیدگی به پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران زن، از اولویت‌های کمیته‌ی مشترک حکومت و رسانه‌ها خواهد بود.

آقای دانش که روز چهارشنبه (۲۵ جدی) در نشستی زیر نام «خبرنگاران زن، فرصت‌ها و چالش‌ها» سخن‌رانی می‌کرد، گفت که پس از این، پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران زن در افغانستان، باید به یک اولویت جدی در کمیته‌ی مشترک حکومت و رسانه‌ها مبدل شود.

آقای دانش، همچنان از خبرنگاران زن در افغانستان و نهادهای حامی حقوق خبرنگاران، خواست که موضوعات مرتبط به خشونت علیه خبرنگاران زن و سایر مشکلات و چالش‌های مربوط به آن‌ها را از طریق فدراسیون ژورنالیستان افغانستان، با کمیته‌ی مشترک حکومت و رسانه‌ها، شریک سازند.

او افزود که در صورت نیاز، کمیته‌ی مشترک حکومت و رسانه‌ها از خبرنگاران زن دعوت خواهد کرد که با شرکت در نشست‌های این کمیته، مشکلات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

آقای دانش، با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه حقوق خبرنگاران زن از سوی مالکان رسانه‌ها نقض می‌شود، گفت: «دفاع از حقوق خبرنگاران زن یک امر فردی نیست، این مسؤولیت جمعی است که از طریق ایجاد تشکل‌های لازم باید به صورت سازمان یافته برای دفاع از حقوق زنان خبرنگار تلاش صورت گیرد.»

معاون دوم ریاست‌جمهوری، با تأکید بر اینکه هیچ رسانه‌ای بدون حضور خبرنگار زن نمی‌تواند بقا و ادامه‌ی کارش را حفظ کند، افزود که باید تأمین حقوق قانونی خبرنگاران زن در رأس اولویت نهادهای رسانه‌ای باشد.

کمیته‌ی مشترک حکومت و رسانه‌ها، حدود سه سال پیش به منظور مبارزه با خشونت علیه خبرنگاران، تأمین مصؤونیت و امنیت خبرنگاران و رسیدگی به پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران تأسیس شد و رهبری آن را سرور دانش به عهده دارد.

گفتنی است که نشست «خبرنگاران زن، فرصت‌ها و چالش‌ها»، برای دو روز ادامه خواهد داشت و در آن، فرصت‌ها و چالش‌های فراراه خبرنگاران زن در افغانستان، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x