سفارت عربستان: موارد نشر شده از دیدار سفیر با مسلم‌یار اصلا مورد بحث قرار نگرفته است

صبح کابل
سفارت عربستان: موارد نشر شده از دیدار سفیر با مسلم‌یار اصلا مورد بحث قرار نگرفته است

سفارت عربستان سعودی در کابل، اعلام کرده است که موارد نشر شده از دیدار جسیم محمدالخالدی، سفیر این کشور با فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا، اصلا مورد بحث قرار نگرفته است.

در اعلامیه‌ای که روز دوشنبه (۱۶ سرطان)، از سوی سفارت عربستان سعودی در کابل منتشر شده، آمده است که در دیدار میان آقای محمدالخالدی و آقای مسلمیار، در مورد موضوعات مربوط به تقویت روابط دوجانبه، مقررات حکومت عربستان سعودی درباره مراسم حج امسال و کمک دولت عربستان در بخش تعلیمی و صحی، صحبت شده است.

سفارت عربستان سعودی، گفته است که موارد منتشر شده از دیدار دو طرف، اصلا مورد بحث قرار نگرفته است.

این در حالی است که مجلس سنا، روز گذشته (یک‌شنبه، ۱۵ سرطان)، با نشر اعلامیه‌ای، گفته بود که سفیر عربستان در کابل، در دیدار با فضل‌هادی مسلمیار، گفته است، کشورش هزینه‌ی اجرای ۳۵ برنامه‌ی توسعه‌ای و ساخت ۱۰۰ مدرسه را در افغانستان منظور کرده است.

این موضوع، با واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد. بسیاری‌ها، دولت عربستان سعودی را به حمایت از گروه‌های تندرو با ایجاد مدارس دینی متهم کردند.

از سویی هم، صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، روز دوشنبه (۱۶ سرطان)، در یک نشست خبری گفت که در بخش ترجمه‌ی خبرنامه‌ی منتشر شده از سوی مجلس سنا، اشتباهاتی صورت گرفته است.

او افزود که دولت عربستان سعودی، وعده سپرده تا ۱۰۰ باب مکتب، یک باب دانشگاه در ولایت ننگرهار و یک باب شفاخانه در کابل، ایجاد کند.