امتحان چهارونیم ماهه و سالانه‌ی مکاتب در مناطق گرم‌سیر و سردسیر در ماه اسد آغاز می‌شود

صبح کابل
امتحان چهارونیم ماهه و سالانه‌ی مکاتب در مناطق گرم‌سیر و سردسیر در ماه اسد آغاز می‌شود

وزارت معارف، اعلام کرده است که امتحان سالانه‌ی باقی‌مانده‌‌ی مکاتب مناطق گرم‌سیر و چهارنیم ماهه‌ی مناطق سردسیر، در ماه اسد سال روان آغاز خواهد شد.

در اعلامیه‌ای که روز پنج‌شنبه -۳۱ سرطان-، از سوی وزارت معارف نشر شده، آمده است که امتحان سالانه سال تعلیمی ۱۳۹۹ مکاتب مناطق گرم‌سیر، تکمیل نشده و به همین دلیل، از تاریخ ۶ ماه اسد سال روان با در نظرداشت نکات صحی گرفته خواهد شد.

در اعلامیه آمده است که مکاتب مناطق سردسیر و نهایت سردسیر نیز باید از تاریخ ۲ تا ۵ اسد آمادگی لازم را برای برگزاری امتحانات چهارونیم ماهه داشته باشند و از تاریخ ۶ تا آخر ماه اسد، امتحانات چهارنیم ماهه را با در نظرداشت نکات صحی بگیرند.

بر اساس اعلامیه، ادارات مکاتب مکلف اند تا نکات صحی مانند؛ پوشیدن ماسک، خودداری از تجمعات، رعایت فاصله‌ی اجتماعی و برگزاری امتحانات در فضای باز را در نظر بگیرند.

وزارت معارف، گفته است که کار روی طرح بازگشایی مکاتب و آغاز روند آموزش حضوری، جریان دارد و با در نظرداشت وضعیت، در باره‌ی آن تصمیم گرفته و بعدا اعلام خواهد شد.

این در حالی است که به دلیل شیوع موج سوم کرونا در افغانستان، از دهم ماه جوزا به این طرف، مکاتب و مراکز آموزشی در ولایت‌های غزنی، هلمند، کندهار، لوگر، ننگرهار، پکتیا، پروان، میدان‌وردک، پنجشیر، بلخ، لغمان، بدخشان، کاپیسا، کندز، نیمروز و کابل، تعطیل شد.