مردی در سرپل دو هزار متر مربع زمین را برای ساخت مکتب دخترانه اهدا کرد

صبح کابل
مردی در سرپل دو هزار متر مربع زمین را برای ساخت مکتب دخترانه اهدا کرد

وزارت معارف، اعلام کرده است که مردی در ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل، حدود دو هزار متر مربع زمین شخصی‌اش را برای ساخت یک مکتب دخترانه اهدا کرده است.
این وزارت، روز شنبه (۱۲ دلو) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که فیض‌الله، یکی از بزرگان ولسوالی گوسفندی، به منظور ساخت یک مکتب دخترانه، دو هزار متر مربع زمین شخصی‌اش را در اختیار ریاست معارف ولایت سرپل قرار داده است.
در اعلامیه آمده است که هر بسوه‌ی این زمین، بیش از ۲۰۰ هزار افغانی قیمت دارد و قرار است روی آن، لیسه‌ی دخترانه روز مثقال ولسوالی گوسفندی ساخته شود.
چندی پیش نیز وزارت معارف، اعلام کرده بود که باشندگان ۳۰ ولایت، در جریان سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۷۷۱ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۱۰ افغانی به معارف کمک کرده اند.
این وزارت، افزوده بود که این کمک‌ها در بخش‌ اهدای زمین، ساخت صنف‌های درسی، اعمار مکتب، ترمیم و اهدای میز و چوکی، رنگ‌مالی صنف‌های درسی، تهیه‌ی مواد لابراتواری، تهیه‌ی کتاب‌های درسی و رفع سایر نیازمندی‌های مکتب‌ها، صورت گرفته است.
وزارت معارف، از شهروندان افغانستان خواسته است تا در دهه‌ی معارف، در راستای رشد تعلیم و تربیه سهم گرفته در راستای شمولیت کودکان بیرون از مکتب، حفظ و مراقبت از مکتب‌ها، نظارت از تدریس و حاضری دانش‌آموزان، همکاری کنند.