امنیت ملی: عملیات نیروهای قطعه‌ی ۰۱ در ولسوالی ده‌سبز کابل بررسی می‌شود

صبح کابل
امنیت ملی: عملیات نیروهای قطعه‌ی ۰۱ در ولسوالی ده‌سبز کابل بررسی می‌شود

ریاست عمومی امنیت ملی، اعلام کرده است که هیئتی برای بررسی کشته‌شدن غیرنظامیان در جریان عملیات نیروهای ویژه‌ی امنیت ملی در ولسوالی ده‌سبز کابل، تعیین شده است.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه -۵ سرطان- از سوی ریاست عمومی امنیت ملی نشر شده، آمده است؛ بررسی‌ها در باره‌ی عملیاتی که در ۴/۴/۱۴۰۰ در روستای ده یحیای ولسوالی ده‌سبز کابل از سوی قطعه‌ی ۰۱ امنیت ملی راه‌اندازی شده بود، آغاز شده است.

در اعلامیه آمده است که به زودی، جزییات نهایی در این باره، نشر خواهد شد.

این در حالی است که پنج‌شنبه‌شب -۳ سرطان- نیروهای قطعه‌ی ۰۱ امنیت ملی، عملیاتی را در ولسوالی ده‌سبز کابل راه‌اندازی کردند. گفته می‌شود که در این عملیات، دست‌کم ۵ نفر کشته شده است.

به دنبال این عملیات، روز جمعه -۴ سرطان- ده‌ها تن از باشندگان منطقه‌ی ده‌یحیای ولسوالی ده‌سبز، در برابر ساختمان این ولسوالی دست به اعتراض زده و گفتند که قربانیان این رویداد، همه غیرنظامی بوده اند.

آن‌ها، خواهان بررسی این رویداد شدند.

با این حال، برخی از رسانه‌ها، گزارش داده اند که این عملیات، از سوی نیروهای قطعه ۰۱ امنیت ملی، بر افراد مشکوکی که در فعالیت‌های هراس‌افگنانه دست داشتند و حاضر به تسلیم‌شدن نبودند، راه‌اندازی شده بود که در نتیجه، ۵ نفر کشته و چند نفر دیگر بازداشت شده اند.