مقام‌های امنیتی بغلان از تأمین امنیت روز انتخابات اطمینان دادند

محراب الدین ابراهیمی
مقام‌های امنیتی بغلان از تأمین امنیت روز انتخابات اطمینان دادند

مقام‎‌های امنیتی در ولایت بغلان از تأمین امنیت کامل روز انتخابات ریاست جمهوری در این ولایت خبر می‌دهند و از مردم می‌خواهند ک برای تعیین رییس جمهور آینده‌ی شان به پای صندوق های رأی بروند.

این مقام‌ها امروز جمعه (پنجم میزان) در یک نشست خبری به رسانه ها می‌گویند، نیروهای امنیتی کافی در بغلان وجود دارد و در ششم میزان تلاش‌های جدی برای مهار تبلیغاتی مخالفان مسلح دولت روی دست گرفته شده است.

عباس توکلی، فرمانده‌ی لوای سوم ارتش می‌گوید، نظامیان افغان به منظور تأمین امنیت مراکز رأی دهی و باز نگهداشتن راه‌های مواصلاتی مردم به این مراکز تدابیر گرفته اند و توانایی مهار پلان مخالفان مسلح دولت را نیز دارند.

نیازمحمد نیازمند، فرمانده‌ی پولیس بغلان، همکاری مردم را با نیروهای امنیتی ارزنده می‌خواند و می‌افزاید، مخالفان مسلح دولت توانایی بر هم زدن انتخابات را ندارند و تنها به تبلیغاتی روانی می‌پردازند.

آقای نیازمند نیز بر اشتراک گسترده‌ی مردم به پای صندوق های رأی تأکید می‌کند و اطمینان می‌دهد که در صورت تحرکات مخالفان مسلح دولت، آنان از سوی نیروهای امنیتی سرکوب خواهند شد.

در همین نورالله پیغام، رییس ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت بغلان می‌گوید، از میان ۱۱۶ مرکز انتخاباتی، ۲۰۵ مرکز آن از سوی مقام های امنیتی ساحات امن گزارش شده است و تمامی مواد اساس انتخاباتی به این مراکز فرستاده شده اند.

به گفته از این میان ۱۱ مرکز انتخاباتی به علت تهدیدات بلند امنیتی مسدود اند و از میان مراکز باز نیز شماری هم با تهدیدات امنیتی متوسط و بلند روبرو اند؛ اما به گفته‌ی او مقام‌های امنیتی از تأمین امنیت این شمار مراکز نیز اطمینان داده اند.

از جانب دیگر، باشندگان این ولایت هم‌چنان نگران روز انتخابات استند و از مقام‌های امنیتی می‌خواهند که مانع موشک پراگنی‌های مخالفان مسلح دولت از راه دور شوند.

در حالی مقام‌های امنیتی از تأمین امنیت کامل روز انتخابات خبر می‌دهند که روز گذشته گروه طالبان با نشر پیامی از مردم خواسته است که به انتخابات اشتراک نکنند. این گروه هشدار داده است که از هر راه ممکن برای بر هم زدن این پروسه تلاش می‌نمایند.