طرح امنیتی غرب کابل در پرنسیب تأیید شد

صبح کابل
طرح امنیتی غرب کابل در پرنسیب تأیید شد

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری، اعلام کرده است که در نشست ویژه‌ی امنیتی به ریاست رییس‌جمهور غنی، طرح امنیتی غرب کابل، در پرنسیب تأیید شده است.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه -۲۹ جوزا- از سوی دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری نشر شده، آمده است که طرح امنیتی غرب کابل، در مشوره با مردم این منطقه تهیه شده است.

بر اساس اعلامیه، در این نشست، به دفتر شورای امنیت ملی هدایت داده شده تا با ایجاد یک گروه کاری تخنیکی با اشتراک نمایندگان معاونیت‌های اول و دوم ریاست‌جمهوری، این طرح را به گونه‌ی همه‌جانبه بررسی کرده و طرح نهایی آن را با اقدامات واضح کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت، به نشست بعدی ارایه کند.

در اعلامیه آمده است که در این نشست، به سایر ادارات به شمول وزارت داخله و ریاست عمومی امنیت ملی، هدایت داده شده تا هر کدام، در ساحه‌ی کاری خود، اقدامات فوری روی دست گیرند.

این در حالی است که اخیرا، حملات هدف‌مندی علیه شهروندان هزاره‌تبار و شیعه‌مذهب افغانستان راه‌اندازی می‌شود. قربانیان این حملات، غیرنظامیان اند.

به دنبال این حملات، سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، در پنجم جوزا در دیدار با شماری از باشندگان ولایت دایکندی، گفته بود که طرحی را برای تأمین امنیت مناطق مرکزی و غرب کابل در مشوره‌ی نزدیک با مردم تهیه و به رییس‌جمهور غنی فرستاده است.