سراج‌الدین حقانی: اگر امریکا طالبان را به رسمیت نشناسد، دروازه‌ی دشمنی را هم‌چنان باز نگه می‌دارد

صبح کابل
سراج‌الدین حقانی: اگر امریکا طالبان را به رسمیت نشناسد، دروازه‌ی دشمنی را هم‌چنان باز نگه می‌دارد

سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله‌ی طالبان و از افرادی که هنوز هم تحت تعقیب پلیس فدرال امریکا است، می‌گوید که اگر این کشور حکومت طالبان را به رسمیت نشناسد، دروازه‌ی دشمنی را هم‌چنان باز نگه داشته است.

حقانی به تازگی در مصاحبه با شبکه‌ی خبری الجزیره، گفته است که امریکا با به رسمیت نشناختن طالبان، دروازه‌ی خشونت و تهدید علیه خود را هم‌چنان باز نگه داشته است.

او اما؛ تأکید کرده است که اگر حکومت سرپرست طالبان به رسمیت شناخته شود، این گروه برای هیچ کشوری تهدید نخواهد بود.

به گفته‌ی سرپرست وزارت داخله‌ی طالبان، در حال حاضر هیچ سازمان و یا گروه تروریستی در خاک افغانستان حضور ندارند و طالبان به توافق‌نامه‌ی دوحه با امریکا پابند است.

حقانی، افزوده است که امریکا مانع تعامل جامعه‌ی بین‌المللی با طالبان می‌شود و این غیر قابل قبول است. او گفته است که امریکا مانند طالبان باید به تعهدات خود بر اساس توافق‌نامه دوحه عمل کند.

این در حالی است که هنوز هم شماری از اعضای ارشد طالبان به شمول سراج‌الدین حقانی در فهرست سیاه پلیس فدرال امریکا قرار دارد. امریکا پیش از این برای بازداشت او، یک میلیون دالر تعیین کرده است.

با این که طالبان سراج‌الدین حقانی را به عنوان سرپرست وزارت داخله‌ی شان تعیین کرده؛ اما تا هنوز عکسی که چهره اش دیده شود در رسانه‌ها نشر نشده است.