چند سرباز امنیتی در غزنی به طالبان تسلیم شدند

صبح کابل
چند سرباز امنیتی در غزنی به طالبان تسلیم شدند

اعضای شورای ولایتی غزنی، تأیید می‌کنند که چند نفر از نیروهای دفاعی و امنیتی، در مربوطات شهر غزنی و ولسوالی اندر، به دلیل عدم رسیدن نیروهای کمکی و نبود مواد غذایی، به تروریستان طالب تسلیم شده اند.

نصیر احمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که روز شنبه (۱۵ سنبله)، تروریستان طالب در مربوطات ساحه‌ی «آرزوی» شهر غزنی، حملاتی را راه‌اندازی کردند.

او می‌افزاید: «در این حمله، ۷ سرباز امنیتی به شمول یک سرباز امنیت ملی، به مخالفین مسلح تسلیم شدند و بعد از آن، سه نفر که قصد فرار را داشتند، در تیراندازی طالبان کشته شدند.»

از سویی هم، امان‌الله کامرانی، معاون شورای ولایتی غزنی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که روز شنبه (۱۵ سنبله)، یک سرباز ارتش، در ولسوالی اندر، به دلیل تشنگی بیش از حد جان باخته و ۴ سرباز پولیس نیز که یکی از آن‌ها زخمی بود، از بیم این که به خاطر تشنگی تلف نشوند، دنبال آب رفتند و در مسیر راه، به تروریستان طالب تسلیم شدند.

او می‌افزاید: «این سربازان پیش از این بارها به خانواده‌های شان تماس گرفته و گفته بودند که اگر برای شان آب نرسد، از تشنگی می‌میرند. هیچ کسی به آن‌ها کمک نکرد.»

خواستیم دیدگاه مسؤولان امنیتی ولایت غزنی را نیز داشته باشیم، اما با تماس‌های پی‌هم، موفق نشدیم.

گفتنی است که هفته‌ی گذشته، شماری از باشند‌گان ولایت غزنی، در واکنش به افزایش ناامنی‌ها و ناتوانی مسؤولان محلی و امنیتی این ولایت، در مهار ترورهای هدف‌مند و رسیدگی به نیروهای دفاعی و امنیتی، دست به اعتراض زده و خواستار برکناری مقام‌های بلندپایه‌ی ملکی و نظامی این ولایت، شدند.

ولایت غزنی، در جنوب افغانستان، در چند سال گذشته، به دلیل حضور گسترده‌ی تروریستان طالب، از ولایت‌های ناامن محسوب می‌شود.