شهرزاد اکبر: در افغانستان غیرنظامیان حتا در خانه‌های‌شان مصئون نیستند

صبح کابل
شهرزاد اکبر: در افغانستان غیرنظامیان حتا در خانه‌های‌شان مصئون نیستند

شهرزاد اکبر، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در واکنش‌ به کشته‌شدن چندین تن از اعضای خانواده‌ی بسم‌الله عادل ایماق، این رویداد را تلخ و دردناک خوانده است.

بانو اکبر، روز جمعه (۸ حوت)، در برگه‌ی تویترش نوشته است: « در افغانستان، غیر نظامیان حتا در خانه‌های خود مصئون نیستند. مسئولان امنیتی باید وضاحت دهند که بعد از قتل آقای عادل، تا چه حد از میزان تهدید و خطر به خانواده او آگاهی داشتند و چه اقدامی برای امنیت‌شان انجام دادند. چرا باید پی در پی قربانی شویم؟.»

این در حالی است که پنج‌شنبه‌شب (۷ حوت)، گروه طالبان خانواده‌ی بسم‌الله عادل ایماق، مدیر مسئول پیشین رادیو صدای غور را در چندکیلومتری شهرفیروزکوه، مرکز این ولایت تیرباران کردند.

پدر آقای عادل به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که در این رویداد، صبغت‌الله پسرش، گل‌محمد، برادر زاده و یک دختر دوازده‌ساله کشته شدند، سه نفر دیگر زخمی شده‌اند و دو نفر دیگر را طالبان با خود برده‌اند.

با این حال، معاون احمد، عضو شورای ولایتی غور نیز به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این حمله بر خانه‌ی بسم‌الله ایماق انجام شده که در نتیجه‌ی آن، چهار نفر از بستگان آقای ایماق کشته شده و دو نفر دیگر نیز ناپدید شده‌اند.

این در حالی است که نزدیک به دو ماه پیش  خود بسم‌الله عادل ایماق، مدیرمسئول رادیو صدای غور، از سوی تفنگ‌داران ناشناس در این ولایت، کشته شد.

والی غور در آن زمان گفته بود که آقای عادل از سوی فردی که همراه با او در موتر بوده، ترور شده است.

تا اکنون در پیوند به کشته‌شدن بسم‌الله عادل ایماق، فردی بازداشت نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x