بخش‌های زیادی از شهر شبرغان دوباره به تصرف نیروهای دولتی درآمد

قمرالدین پویاعزیز
بخش‌های زیادی از شهر شبرغان دوباره به تصرف نیروهای دولتی درآمد

وزارت دفاع، اعلام کرده که شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان دوباره به تصرف نیروهای امنیتی و دفاعی درآمده است.

در خبرنامه‌ای که از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که عملیات پاک‌سازی به حمایت قوای هوایی  و نیروهای مردمی صبح روز جمعه -۱۵ اسد-، در مربوطات مرکز ولایت جوزجان آغاز شده بود.

وزارت دفاع، گفته است که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای ارتش، تلفات سنگینی به طالبان وارد شده و افزون بر آن، مرکز ولایت جوزجان نیز به تصرف نیروهای دولتی درآمده است.

در خبرنامه، تأکید شده که عملیات نیروهای ارتش به شدت در این ولایت ادامه دارد.

در همین حال، قول اردوی ۲۰۹ شاهین، گفته است که نیروهای امنیتی و بسیج مردمی به گونه‌ی شجاعانه‌ی از شهر شبرغان و باشندگان این شهر دفاع کرده اند.

در خبرنامه‌ی این قول اردو، آمده است که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای ارتش، بیش‌تر از ۱۲۰ جنگ‌جوی طالب کشته شده اند.

با این حال، خبرنگار روزنامه‌ی صبح کابل در جوزجان، می‌گوید که بخش‌های زیادی از شهر در کنترل نیروهای دولتی قرار گرفته و هراس‌افگنان طالب از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی و بسیج مردمی محاصره شده اند.

به گفته‌ی  او، مقام ولایت و فرماندهی پلیس که پیش از این، از سوی طالبان سقوط داده شده بود، دوباره پس گرفته شده است.

این در حالی است که پیش از این، بابر ایشچی، رییس شواری ولایتی جوزجان به روزنامه‌ی صبح کابل، گفته بود که جنگ‌جویان طالب، قسمت‌های زیادی از شهر شبرغان را در کنترل گرفته است.

آقای ایشچی، هشدار داده بود که مطابق وعده‌ی حکومت، اگر نیروهای کماندو به شبرغان نرسند، احتمال دارد که این شهر به گونه‌ی کامل به دست طالبان سقوط کند.

 حلیمه صدف کریمی، نماینده‌ی مردم جوزجان در مجلس نمایندگان نیز به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که به دلیل کوتاهی حکومت و نهادهای امنیتی، شهر شبرغان در وضعیت بد امنیتی قرار گرفته و طالبان صبح روز جمعه -۱۵ اسد-، از بندر سرپل و از استقامت شمال جوزجان حمله کردند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x