برخی از مقام‌های وزارت مخابرات به اتهام جعل و تزویر به دادستانی معرفی شدند

صبح کابل
برخی از مقام‌های وزارت مخابرات به اتهام جعل و تزویر به دادستانی معرفی شدند

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، می‌گوید که شماری از مقام‌های این وزارت، به اتهام جعل و تزویر در یک پروژه‌ی انترنتی به دادستانی کل معرفی شده ‌اند.

شیرشاه نوابی، سخنگوی این وزارت، روز دوشنبه (۱میزان)، در یک نشست خبری گفت که شماری از مقام‌ها به اتهام جعل و تزویر در یک پروژه‌ی انترنتی به ارزش ۱۵ میلیون افغانی، به دادستانی کل معرفی شده ‌اند.

او افزود: «شماری از افراد به اتهام جعل و تزویر در پروژه‌ی نکسا ۲ به ارزش حدود ۱۵میلیون افغانی، به دادستانی معرفی شده ‌اند. در این پروژه یک شرکت بدون حضورداشت سایر شرکت‌ها برنده اعلام شد و اوراق هم دست‌کاری شد.»

آقای نوابی، نام مشخصی از این افراد نبرد؛ اما گفت که افرادی در سطح روسا در این موضوع دست داشته ‌اند و در حال حاضر، پرونده‌ی آن‌ها به دادستانی کل محول شده است.

او همچنان گفت که از ورود حدود ۲۰ هزار سیمکارت سلام به گونه‌ی غیرقانونی در بازار جلوگیری شده و شماری از افرادی که در این موضوع دست داشته ‌اند نیز به دادستانی معرفی شده اند. او علاوه کرد که سیم‌کارت‌های ضبط شده به شرکت مخابراتی سلام تحویل داده شده است.

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، همچنان گفت که در حال حاضر، روی چندین پرونده‌ی دیگر نیز کار جریان دارد و در صورت شناسایی، افراد متهم به فساد به دادستانی کل معرفی خواهند شد.

این درحالی است که هنوز افغانستان جزو ۱۰ کشور فاسد در جهان قرار دارد و به دلیل فساد در ادارات این کشور، به تازگی امریکا حدود ۱۰۰ میلیون دالر کمک خود را در بخش پروژه‌های زیر بنایی و ۶۰ میلیون دیگر را که قرار بود برای انجام چندین پروژه به مصرف برسد، بازگردانده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x